Intarirea sistemului imunitar

Secțiunea: Protectie impotriva cancerului
9 comentarii 1
1 elena_ionita
1 elena_ionita [2c]
04-05-2014, 01:28

Membru din 04-05-2014

Subiecte: 1

Comentarii: 2

Buna ziua,
As dori sa aflu cat timp pot sa administrez suplimentul Reishi de la Secom pentru a-mi intari sistemul imunitar si pentru a preveni formarea de tumori maligne, fiind o persoana de varsta a treia.

Va multumesc!
2 MARTON
2 MARTON [617c]
03-05-2014, 00:19

Membru din 08-06-2014

Subiecte: 15

Comentarii: 617

ELENA EU iau zilnic cate o pastila de VITAMINA C despre care am citit ca ajuta sistemul imunitar, poti consuma mai multe fructe si legume crude si cat mai naturale fara.., cumopara mere, pere fructe care au viermi ca alea nu sunt stropite sau umplute cu diferite substante, daca ar fi ajutate nu au viermi.
optimismul si sprijinul cheia vindecarii
3 elena_ionita
3 elena_ionita [2c]
03-05-2014, 09:37

Membru din 04-05-2014

Subiecte: 1

Comentarii: 2

Multumesc pentru raspuns, dar am omis sa precizez ca in urma cu un an am avut o infectie la sanul drept. Mi s-a recomandat ca pentru a evita complicatiile sa intaresc sistemul imunitar. De aceea, am folosit suplimentul alimentar "Reishi" care contine ciuperca ganoderma.
4 MARTON
4 MARTON [617c]
03-05-2014, 11:54

Membru din 08-06-2014

Subiecte: 15

Comentarii: 617

SI A AVUT REZULTATE BUNE? DACA VREI SI ALTCEVA INSEAMNA CA NU PREA.
optimismul si sprijinul cheia vindecarii
5 elena_ionita
5 elena_ionita [2c]
03-05-2014, 17:31

Membru din 04-05-2014

Subiecte: 1

Comentarii: 2

Am avut rezultate foarte bune, dar pentru a fi sigura ca infectia nu se mai repeta am folosit un singur flacon de Reishi. Intrebarea mea era daca este suficient intr-un an de zile un singur flacon pentru ca sistemul imunitar sa poata lupta cu anumite boli cum ar fi cele tumorale.
6 MARTON
6 MARTON [617c]
04-05-2014, 01:28

Membru din 08-06-2014

Subiecte: 15

Comentarii: 617

Tumorile ACTIONEAZA atunci cand gasesc liber, cand sistemul imunitar este la pamant sau ia pauze, din cele pe care mi lea explicat mie un medic am intes ca sistemul imunitar ia pauze din urmatoarele cauze; stres, boli, este mai slab, si multe alte cauze stiute si nestiute.
Am citit printre altele cartea ANTICANCER SCRISA DE DOCTOR DAVID SERVAN unde se arata modul de actiune al tumorilor si cum sistemul imunitar le poate distruge daca o gasesti merita so citesti, incerca pe net, si o sa vezi cam ce alimente sunt benefice, exista si tabele cu alimente pe diferite tipuri de tumori.
optimismul si sprijinul cheia vindecarii
7 lupu
7 lupu [9c]
11-11-2017, 05:17

Membru din 06-11-2017

Subiecte: 0

Comentarii: 9

Răspuns pentru (MARTON, 03-05-2014, 00:19:36):


Cu tot respectu', dar trebuie s a va contazic. Trebuie renuntat complet la fructe . Merele azi sint cu zahar. Cit priveste ca merele nestropite sint mai bune..... hahahah ! Asta e o gluma foarte buna . Cautati mere care nu au fost stropite , dar dati voie sa va bage citostatice ( insecticide ) in vene . Mai si dati bani pt asta .
Poate veti afla odata ca de fapt trebuie s a stati departe de la hrana bazata pe plante . Cancerul nu se descurca cu grasimile . Apoi plantee aduc si multa insulina in sistem. Insulina si glucoz a crec cancerul. La o hrana bazata pe grasimi , este folosit IGF si mai putin insulin a , Cancerul nu poate flosi IGF ( un hormon facut de ficat ). IGF s e poate stimula usor sa creasca si izolati cancerul.
Nu este o intimplare ca va chinuiti ani si ani la rindul si fara rezultati. Aveti voi acest necaz, dar il si mentineti . Alimentatia normala pt oameni este formata din grasimi. Saturate .Atita timp cit stati cu plante , le impartiti cu cancerul.
Merele nu mai sint cele de pe vremuri , pline de vitamian C. Azi au zahar.
Vitamina C trebuie s a ie intre 5-8 grame pe zi. Dar nu acid ascobic la care medicii ii zic vitamian C. Trebuie cautate suplemente adevarate , unde vit C este completa .Ca din gradina nu gasesti mereu. Trebuie documentare. Astea nu s e pot face dupa ureche.
8 MARTON
8 MARTON [617c]
13-11-2017, 00:27

Membru din 08-06-2014

Subiecte: 15

Comentarii: 617

nu vreau sa ma cert cu nimeni numai ca eu luna viitoare implinesc 9 ani de la prima tumora si de atunci am mai avut foarte multe si inca sunt in viata , inca sunt pe picioare chiar daca se fac 4 ani de cand fac chimio si am multe primii 2 ani am facut 28 de zile chimio 14 fara, si ultii 2 14 zile chimio 7 pauza CRED CA ASTA SPUNE MULTE SI POZA COMFIRMA.
optimismul si sprijinul cheia vindecarii
9 lupu
9 lupu [9c]
13-11-2017, 01:38

Membru din 06-11-2017

Subiecte: 0

Comentarii: 9

Răspuns pentru (MARTON, Azi, ora 00:27:40):


Sa fii sanatos, ca asta e scopul !
Dar nu ti se pare prea mult ? 9 ani ? Mie mi s e pare batut pasul pe loc. Spus cu tot respectul. E bine ca esti in viata , Doar pt ceva intre noi..... Tu chiar crezi a ai avut cancer la inceput ? Eu ma indoiesc. Se cheama " false positive ". Cum vine asta ? Din lipsa unui succes real, se spune la un om sanatos ca are cancer. Poate fi din greseala , dar, mai ales , e deliberat . Medicii tineri , dornici de renume peste noapte , are multi pacienti care nu au cancer. Supravietuirea in rindul lor este mai mare, dar fac si ei cancer de la cele doua metode : otravire si radiere . Eu as fi suspicious . Daca nu esti, si esti fericit, eu iti urez si mai multa fericire. Chiar mai multa decit o fiinta umana poate avea. Ca pina la urma , daca tu esti multumit, e bine !
Era la scoala o schita, " Socoteala ".
Concluzia ce o trage cel care facea ancheta a fost ca....
" daca taranul si arendasul merg mina in mina, le merge cu bine si spor la toti ".
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Nu stiu despre ce poza vorbesti.
Eu sint mult mai in virsta decit tine si am vazut multe. Dar am vazut si false positive.
Ce m-ar ingrijora, daca as fi in locul tau ( nu sint, ca eu nu fac cancer), e de ce tot vine cancerul iar peste tine . Ceva nu e facut bine; esti diagnosticat gresit, nu tii o viata corecta relativ la situatie ? Faci ceva rau ce ai mai facut.
De la om la om , as zice ca 9 ani e prea mult. Ceva nu e potrivit in acest tablou.
Dar daca tu esti multumit, e bine !
Răspunde la topic
9 comentarii 1
Notă: informațiile prezentate pe site-ul Ghid-Cancer.ro au rolul de a informa și susține pacienții cu cancer sau aparținătorii acestora, însă nu pot substitui vizita la medic, diagnosticul și tratamentul oferit de acesta în mod direct. Nu ne asumăm nicio răspundere cu privire la efectele pe care acest site le poate avea asupra dvs.
Trimite(Share) pe Facebook
Mergi sus
Trimite linkul pe Whatsapp