Imunizare HPV

Secțiunea: Cancerul de col uterin
5 comentarii 1
1 Ioanaa
1 Ioanaa [1c]
27-02-2018, 18:17

Membru din 26-02-2018

Subiecte: 2

Comentarii: 1

Buna ziua! Ce solutii de imunizare a organismului impotriva HPV cunoasteti? Tratamente clasice sau naturiste. Eu as enumera: Isoprinosine (care pe mine nu m-a ajutat f tare; am ramas la HSIL si nu am reusit sa evit Eradu-ul), Coriolus MRL (pe care il iau acum, am inteles ca e special pentru HPV)+ naturiste- catina, miere, usturoi, etc. Orice completari sunt binevenite.
Va multumesc si sper ca acest subiect sa fie de folos pentru persoanele care se lupta cu acest virus.
2 RaulDuke
2 RaulDuke [7763c]
27-02-2018, 18:50

Membru din 12-04-2011

Subiecte: 1

Comentarii: 7763

Răspuns pentru (Ioanaa, Azi, ora 18:17:54):


niciunul dintre aceste tratamente nu are vreo eficienta dovedita stiintific. singura metoda de imunizare impotriva infectiei HPV, dovedita ca eficienta si sigura, este vaccinul anti-HPV (de exemplu Gardasil).
3 magy22
3 magy22 [1c]
10-03-2018, 22:57

Membru din 10-03-2018

Subiecte: 0

Comentarii: 1

Vaccinul Gardasil pentru cancer HPV, are peste 2% efecte foarte grave. De curand s-a facut un film "Sacrificial Virgins", film care a si primit un premiu in Australia. Acest film se poate viziona pe you tube. Problema cu acest vaccin e ca are o doxa mare de neurotoxina pe baza de aluminiu (AAHS), si de asemenea risc enorm de boala autoimuna. Producatorul vaccinului nu poate fi dat in judecata, si daca se intampla ceva probabil ti se va spune ca nu ai avut gene bune. Efecte adverse grave si in ceea ce priveste fertilitatea.
4 RaulDuke
4 RaulDuke [7763c]
11-03-2018, 21:11

Membru din 12-04-2011

Subiecte: 1

Comentarii: 7763

Răspuns pentru (magy22, 10-03-2018, 22:57:57):


sa terminam cu fumigenele si prostiile!
5 Ember
5 Ember [1c]
20-05-2018, 01:06

Membru din 19-05-2018

Subiecte: 0

Comentarii: 1

Bună,

Tot la suplimente naturiste aș adăuga produse pe care le-am încercat: ceai verde și de măceșe, ulei esențial pur de oregano și cimbru ( intern,doar o picatură sau două diluate, pentru că sunt foarte puternice), tinctură de ghimbir, gălbenele și propolis. Capsule cu usturoi. Capsule cu echinaceea, zeolit, zinc și turmeric. Apă cu argint coloidal 20 ppm ( în cantitatea indicată)
Înafară de acestea am luat și vitamine: A, complex B cu acid folic (sau B9- am înțeles că este foarte important în sanătatea colului uterin), C, D și E.
Recomand și citirea articolului http://www.formula-as.ro/2017/1284/terapii-alternative-58/mierea-si-infectiile-virale-prof-dr-vasile-andritoiu-cu-ajutorul-produselor-stupului-putem-sa-negativam-orice-tulpina-de-hpv-22835. Se pare ca există o legatură între proliferarea virusului hpv și albumina scăzută în corp.

Și eu sunt la a doua cutie de Isoprinesine, dar nu îmi dau seama ce efect are, pentru că nu am vazut nici un fel de îmbunătățire până acum.( știu că tratamentul pentru acest virus este de lungă durată și poate lua luni chiar și ani până la curățarea lui din corp.)
Am renunțat la zahărul rafinat acum 9 luni, și recent la alcool și cafea și nu fumez.

La partea externă: am aplicat soluție Condyline care a avut efect asupra primilor negi, diminuându-i (fară sa-i facă să dispară complet). Am întrerupt folosirea soluției timp de o
săptămână și la o noua utilizare efectul a fost mai slab decât cel inițial; condiloamele se albesc dar nu se reduc în dimensiune la fel de repede plus că după aplicare pielea se irită și ce mai mică atingere este dureroasă. Am o programare peste câteva zile la doctorul ginecolog, pentru a vedea ce alternative și tratamente îmi recomandă ea.

Din câte am citit și pe alte forumuri, un stil de viață sănătos este foarte important, reducerea stresului, sport și alimentație bună ( în special legumele din familia Crucifere: Broccoli,varză de Bruxelles, varză Kale, etc. și cele din familia Alliaceae: usturoi, ceapă sunt anticancerigene ).

Te rog să ne ții la curent cu evoluția stării tale și eficacitatea tratamentelor pe care le aplici. Multă sănătate!
Răspunde la topic
5 comentarii 1
Notă: informațiile prezentate pe site-ul Ghid-Cancer.ro au rolul de a informa și susține pacienții cu cancer sau aparținătorii acestora, însă nu pot substitui vizita la medic, diagnosticul și tratamentul oferit de acesta în mod direct. Nu ne asumăm nicio răspundere cu privire la efectele pe care acest site le poate avea asupra dvs.
Trimite(Share) pe Facebook
Mergi sus
Trimite linkul pe Whatsapp