Icter mecanic std 4

Secțiunea: Cancerul de ficat (hepatic, hepatocarcinom)
3 comentarii 1
1 miorita75
1 miorita75 [5c]
25-08-2009, 22:54

Membru din 22-07-2009

Subiecte: 2

Comentarii: 5

buna.tatal meu are icter mecanic in std 4 cu invazie locoregionala,tumoarea klatskin are 62 ani as vrea sa stiu ce se mai poate face pentru el am fost la mai multi medici dar toti spun ca sunt slabe sase.
2 brazilio
2 brazilio [2c]
25-08-2009, 21:07

Membru din 23-08-2009

Subiecte: 0

Comentarii: 2

poate te pot ajuta cu ceva .anul trecut o prietena a mea a facut icter mecanic dezvoltand tot o tumora Klatskin std 3B.la Timisoara i s-a montat un stent de drenaj al ficatului,a fost operata in Germania ,a facut in tara chimioterapie luni ,iar luna trecuta a implinit un an de la operatie.mentionez ca a avut si7 ganglioni limfatici cu metastaze.operatia se poate face si la noi in tara,iar ca mijloace paliative{de imbunatatirea calitatii vietii]]se pot monta acele stenturi.in speranta ca te-am ajutat cu ceva ,va doresc multa sanatate.
3 miorita75
3 miorita75 [5c]
25-08-2009, 22:54

Membru din 22-07-2009

Subiecte: 2

Comentarii: 5

iti multumesc f mult pentru raspuns dar daca nu ai posibilitatea sa mergi in germania ,ce putem sa facem.acum tatal meu urmeaza un tratament naturis a lui fulga stelian dar se simte din ce in ce mai rau a slabit f mult de la 85kg si acum are 35kg.nu mai poate minca nu stim ce sa mai facem ,va rog din suflet daca stie cineva vreun doctor aici in romania.
Răspunde la topic
3 comentarii 1
Notă: informațiile prezentate pe site-ul Ghid-Cancer.ro au rolul de a informa și susține pacienții cu cancer sau aparținătorii acestora, însă nu pot substitui vizita la medic, diagnosticul și tratamentul oferit de acesta în mod direct. Nu ne asumăm nicio răspundere cu privire la efectele pe care acest site le poate avea asupra dvs.
Trimite(Share) pe Facebook
Mergi sus
Trimite linkul pe Whatsapp