her2 pozitiv

Secțiunea: Interpretare analize si examen anatomopatologic
1 comentarii 1
1 valibrat
1 valibrat [3c]
28-09-2009, 14:00

Membru din 03-09-2009

Subiecte: 3

Comentarii: 3

Va rog mult de tot sa ma ajutati cu un sfat!ce sa fac? unde sa ma duc sa pot obtine tratamentul cu herceptin?Astept din luna februarie aprobarea si luna de luna mi se raspunde ca nu sa aprobat dosarul.Totul a mers pe dos de cand mam imbolnavit.Medicul de la IOCN ma facut sa stau 2 ani cu boala in organism spunandu-mi ca sant sanatoasa.Daca nu insistam sa se uite mai bine pe mamografie probabil acum eram moarta.TOTUL e haotic,nimeni nu ne spune nimic.Daca ne interesam noi(bolnavii)mai aflam cate ceva.Daca nu ...mai bine pentru ei.Cand merg la control doctorita oncologa ma consulta 1 minut si alte 20 de minute vorbeste la telefon cu sotul...prieteni ca si cand nici nu as fi acolo.De 2 ani nu mi sa facut nici o evaluare.Legea spune ca in fiecare an dupa operatie trebuie facuta evaluare(ECO ,MAMO,SCINTI,ANALIZE COMPLETE DE SANGE).Ma simt marginalizata si dispretuita de cei care au obligatia profesionala si morala sa se ocupe de noi.Acum as dori sa ma informeze si pe mine cei care trebuie motivul pentru care nu mi se aproba dosarul pentru tratament.V rog mult pe cei care veti citi si ma puteti ajuta spuneti-mi cui sa ma adresez sa primesc un raspuns scris (in privinta tratamentului cu herceptin).Ma bucur mult ca am gasit acest forum unde pot sa gasec intelegere.
Răspunde la topic
1 comentarii 1
Notă: informațiile prezentate pe site-ul Ghid-Cancer.ro au rolul de a informa și susține pacienții cu cancer sau aparținătorii acestora, însă nu pot substitui vizita la medic, diagnosticul și tratamentul oferit de acesta în mod direct. Nu ne asumăm nicio răspundere cu privire la efectele pe care acest site le poate avea asupra dvs.
Trimite(Share) pe Facebook
Mergi sus
Trimite linkul pe Whatsapp