Rezultatul histopatologic indica gangliogliom iar un alt rezultat - astrocitom

Secțiunea: Interpretare explorari imagistice
1 comentarii 1
1 getica
1 getica [0c]
23-02-2011, 21:41

Membru din 23-02-2011

Subiecte: 1

Comentarii: 0

In urma a 3 crize, gen crize epilepsie, care au avut loc in somn la interval de 1 saptamana, cumnata mea in varsta de 25 ani a mers la un medic neurolog care i-a recomandat in regim de urgenta sa faca un CT cranian apoi un RMN si multe analize la sange. Dupa aceste investigatii nu au putut sa-i stabileasca un diagnostic, oscilau intre limfom si parazitoza. Am cerut sa mergem la Bucuresti unde, dupa multe investigatii in diferite spitale se hotaraste interventia chirurgicala care a avut loc in decembrie 2010. Avea 3 formatiuni care au fost extirpate (cel putin asa se stie) pe partea dreapta si o formatiune frontala pe care nu au putut-o extirpa datorita pozitionarii profunde a acesteia, diagnosticate ca fiind tumori. Au trimis probele recoltate pentru biopsie. Rezultatul histopatologic indica gangliogliom iar un alt rezultat indica astrocitom cu zone de proliferare vasculara fara hiperplazie endoteliala. Acum a inceput un set de iradieri dupa care ar trebuit sa faca chimioterapie,
Am rugamintea sa imi spuneti cat este de grav, ce efecte va avea boala in viitor ?
Multe multumiri!
Răspunde la topic
1 comentarii 1
Notă: informațiile prezentate pe site-ul Ghid-Cancer.ro au rolul de a informa și susține pacienții cu cancer sau aparținătorii acestora, însă nu pot substitui vizita la medic, diagnosticul și tratamentul oferit de acesta în mod direct. Nu ne asumăm nicio răspundere cu privire la efectele pe care acest site le poate avea asupra dvs.
Trimite(Share) pe Facebook
Mergi sus
Trimite linkul pe Whatsapp