Fragmente de mucoasa bronsica cu infiltrate neoplazice de carcenom epidemoid

Secțiunea: Alte forme de cancer
3 comentarii 1
1 miruna74
1 miruna74 [0c]
06-12-2011, 20:59

Membru din 06-12-2011

Subiecte: 2

Comentarii: 0

BUna ziua,

Tatal meu a fost diagnosticat cu ` Fragmente de mucoasa bronsica cu infiltrate neoplazice de carcenom epidemoid, slab diferentiat `
As dori sa stiu care sunt sansele pentru un astfel de cancer, care este tratamentul recomandat si ce medic (sau institut) este cel mai bun in acest domeniu. ..nu conteaza unde in tara. Noi locuim in Pitesti dar mergem pentru tratament/ diagnostic la Bucuresti...
Multumesc.
2 maria 123
2 maria 123 [54c]
06-12-2011, 20:08

Membru din 27-02-2011

Subiecte: 0

Comentarii: 54

Daca tot vreti sa mergeti la Bucuresti,
am urmarit la tv pe B1 o emisiune cu invitati: dr. Bacanu din Bucuresti si dr. Fabian Fehlauer din Hamburg (cred) si pentru detalii la ceeace va intereseaza puteti sa intrati pe:
doctorb1@b1tv.ro emisiunea de dumineca 4 decembrie 2011 ora 20.00
sau
facebook.com/DoctorB1TV
si aflati TOT ceeace va intereseaza...SANSELE SUNT MARI de BINE!!!...asa ziceau..
prin metoda CYBERKNIFE- o metoda noninvaziva pentru toate formele..mai putin pt. stomac..-
Sanatate si s-auzim de BINE.
Doamne ajuta!
3 RaulDuke
3 RaulDuke [7763c]
06-12-2011, 20:59

Membru din 12-04-2011

Subiecte: 1

Comentarii: 7763

miruna74, rezultatul buletinului histopatologic pe care l-ai mentionat tu certifica diagnosticul de cancer bronhopulmonar, intr-o forma chiar relativ agresiva, se poate spune. din pacate despre sanse/prognostic si chiar toate variantele de tratament, nu se poate vorbi pana nu ai si o STADIALIZARE, adica stadiul de la I la IV, pe baza codului T N M. asta se poate face abia cand are si el un examen COMPUTER TOMOGRAF macar (adica un CT) de torace si abdomen superior, si, in functie de necesitate, o scintigrafie osoasa (daca are dureri osoase) si poate chiar un RM sau CT cerebral.
ce elemente de acestea detineti sau cand urmeaza sa faceti urmatoarele investigatii ? a facut macar o ecografie de abdomen si o radiografie de plamani ?
dincolo de lucrurile astea, tratamentul este destul de standardizat, in functie de extensia bolii si starea pacientului. in orice clinica poate primi tratament, inclusiv IOB-Fundeni, Coltea, Elias, etc.
Răspunde la topic
3 comentarii 1
Notă: informațiile prezentate pe site-ul Ghid-Cancer.ro au rolul de a informa și susține pacienții cu cancer sau aparținătorii acestora, însă nu pot substitui vizita la medic, diagnosticul și tratamentul oferit de acesta în mod direct. Nu ne asumăm nicio răspundere cu privire la efectele pe care acest site le poate avea asupra dvs.
Trimite(Share) pe Facebook
Mergi sus
Trimite linkul pe Whatsapp