Formatiuni in ambii sani

Secțiunea: Interpretare explorari imagistice
1 comentarii 1
1 Bianca diana
1 Bianca diana [2c]
28-01-2019, 01:14

Membru din 28-01-2019

Subiecte: 1

Comentarii: 2

Buna am 21 de ani ,Intr o dim m am trezit ca sa merg sa imi fac o ecografie la san sa văd dacă am ceva știam sigur ca merg degeaba ca nu am nimic.. m am programat la o clinica privata și mi a zis ca nu au loc și ca sa merg după sărbători .. bine înțeles ca eu nu am avut răbdare in următoarea zi am sunat la o alta clinica privata și mi- făcut o programare pentru ziua următoare ..mna m am dus la clinica mi a făcut eco și mi a zis ca am un singur nodul la sanul stang și ca trebuie neaparat operat și ca sanul drept e perfect sănătos și ca imi face legătura cu un medic cu care el colaborează și sa merg in următoarea zi sa discut despre operație ..atunci când am aflat am ieșit socata nici nu știu cum am ieșit din clinica . Am sunat un prieten care e rezident și terminase facultatea de medicina la Cluj , el mi a recomandat una dintre cele mai bune doctorițe din Cluj , am mers la 5 zile la Cluj și mi a descoperit cu totul altceva 3 noduli in sanul stang , și unul in cel drept care e de 5 cm ..am refuzat biopsia in ambii sânii de frica și am făcut biopsia in sanul drept , la care mi-a ieșit ca e fibroadenom pericanalicular B2. In Martie merg din nou la control dar e ciudat ca uneori când depun efort la dor rău si mai ales din somn ma trezesc credeți ca ar trebui sa iau ceva tratament ?
Răspunde la topic
1 comentarii 1
Notă: informațiile prezentate pe site-ul Ghid-Cancer.ro au rolul de a informa și susține pacienții cu cancer sau aparținătorii acestora, însă nu pot substitui vizita la medic, diagnosticul și tratamentul oferit de acesta în mod direct. Nu ne asumăm nicio răspundere cu privire la efectele pe care acest site le poate avea asupra dvs.
Trimite(Share) pe Facebook
Mergi sus
Trimite linkul pe Whatsapp