feriti-va de sarlatani care va iau banii si atat

Secțiunea: Tratamentul naturist și alternativ al cancerului
2 comentarii 1
1 Eugenia76
1 Eugenia76 [7c]
09-02-2010, 20:49

Membru din 18-08-2010

Subiecte: 2

Comentarii: 7

DRAGI OAMENI DE OMENIE FERITI-VA DE SARLATANI !!! TERAPII NATURISTE CALIVITA va iau banii si va lasa sa muriti!!!
2 radicus
2 radicus [411c]
09-02-2010, 20:49

Membru din 11-05-2011

Subiecte: 3

Comentarii: 411

subscriu la ce a zis Eugenia76. Sunt multi sarlatani care vand paie presate pe post de medicament naturist contra cancer. Doar in medicamentele la care s-au facut studii cu grup de control si grup experimental trebuie sa avem incredere. Si asta daca s-a demonstrat prin aceste grupuri ca medicamentul e mai eficient decat placebo. Cate povesti inventate am citit si cate sunt adevarate nu stiu. Dar naturistele pot in cel mai bun caz sa intareasca organismul sau sa previna anumite boli si nu neaparat sa lupte cu neoplasmele. Am vazut prea multi oameni care s-au lasat de tratamente conventionale si s-au axat pe naturiste ca mai apoi sa moara. Fiecare om care incearca asa-zisele naturiste si renunta la tratamente conventionale sa o faca pe propria raspundere.
Răspunde la topic
2 comentarii 1
Notă: informațiile prezentate pe site-ul Ghid-Cancer.ro au rolul de a informa și susține pacienții cu cancer sau aparținătorii acestora, însă nu pot substitui vizita la medic, diagnosticul și tratamentul oferit de acesta în mod direct. Nu ne asumăm nicio răspundere cu privire la efectele pe care acest site le poate avea asupra dvs.
Trimite(Share) pe Facebook
Mergi sus
Trimite linkul pe Whatsapp