Este suspecta de cancer pe col

Secțiunea: Ar putea fi cancer?
3 comentarii 1
1 gabrielacr
1 gabrielacr [0c]
10-12-2012, 23:07

Membru din 10-12-2012

Subiecte: 1

Comentarii: 0

Sora mea este suspecta de cancer pe col. Am citit pe euromedic.ro despre doua aparate performante. Ma gandesc sa o duc pentru ca unul scaneaza activitatea celulara a tumorii si altul localizeaza si spune marimea tumorii. Stie cineva sa imi dea mai multe detalii?
2 RaulDuke
2 RaulDuke [7763c]
10-12-2012, 21:56

Membru din 12-04-2011

Subiecte: 1

Comentarii: 7763

va recomand sa incepeti cu un consult chirurgical/ginecologic, niste investigatii mai traditionale imagistice, cum ar fi colposcopia + rectoscopia, un babes-papanicolau, o biopsie, apoi poate un RMN de pelvis si apoi un consult oncologic, eventual. cam asa se fac lucrurile si nu cu plimbari pe cine stie unde dupa diverse recomandari din ce cititi pe internet. daca procedati altfel probabil o sa pierdeti mult timp si multe sanse complet aiurea. mergeti la medicul de familie cu problema!
3 maria 123
3 maria 123 [54c]
10-12-2012, 23:07

Membru din 27-02-2011

Subiecte: 0

Comentarii: 54

doresc sanatate maxima surorii tale!
Doamne ajuta!
Răspunde la topic
3 comentarii 1
Notă: informațiile prezentate pe site-ul Ghid-Cancer.ro au rolul de a informa și susține pacienții cu cancer sau aparținătorii acestora, însă nu pot substitui vizita la medic, diagnosticul și tratamentul oferit de acesta în mod direct. Nu ne asumăm nicio răspundere cu privire la efectele pe care acest site le poate avea asupra dvs.
Trimite(Share) pe Facebook
Mergi sus
Trimite linkul pe Whatsapp