Endometrioza la 19 ani - ce se poate face?

Secțiunea: Alte forme de cancer
3 comentarii 1
1 Dana0K
1 Dana0K [1c]
23-11-2009, 02:39

Membru din 23-11-2009

Subiecte: 1

Comentarii: 1

Dupa o serie indelungata de tratamente pt congestie pelvina, ovarita si alte diagnostice asemanatoare in care simptomele nu s-au ameliorat am reusit sa merg la un control la Bucuresti unde am fost diagnosticata cu endometrioza (printr-o ecografie transvaginala). Din cate mi-a zis medicul si din cate am citit singurele solutii ar fi anticonceptionalele luate fara oprire, tratamentele hormonale care creeaza o stare asemanatoare cu cea de la menopauza (practic se evita menstruatia) si laparoscopia. Am 19 ani si primele solutii nu mi se par tocmai ok, lipsa mentrutiei ducand la tot felul de efecte secundare. As dori sa stiu daca odata facuta lapascopia terapeutica poate recidiva endometrioza. Se cunosc si alte tratamente care nu le-am mentionat? Astept un raspuns cat mai repede. Va multumesc!
2 M.D.
2 M.D. [29c]
19-11-2009, 11:06

Membru din 01-01-2014

Subiecte: 0

Comentarii: 29

Ar fi foarte indicat sa faceti un tratament homeopatic mai intai.
3 Dana0K
3 Dana0K [1c]
23-11-2009, 02:39

Membru din 23-11-2009

Subiecte: 1

Comentarii: 1

Multumesc pt raspuns. Puteti sa-mi recomandati un medic homeopat? Am cautat pe internet si am gasit numerosi medici, dar din pacate nu reusesc sa gasesc recomandari sau alte referinte care sa ma ghideze cert catre un medic anume. Va multumesc!
Răspunde la topic
3 comentarii 1
Notă: informațiile prezentate pe site-ul Ghid-Cancer.ro au rolul de a informa și susține pacienții cu cancer sau aparținătorii acestora, însă nu pot substitui vizita la medic, diagnosticul și tratamentul oferit de acesta în mod direct. Nu ne asumăm nicio răspundere cu privire la efectele pe care acest site le poate avea asupra dvs.
Trimite(Share) pe Facebook
Mergi sus
Trimite linkul pe Whatsapp