cancerul de stadiul 1 este grav?

Secțiunea: Radioterapie
2 comentarii 1
1 maria 90
1 maria 90 [4c]
14-07-2010, 11:09

Membru din 29-03-2010

Subiecte: 6

Comentarii: 4

mama mea in varsta de 50 ani a fost operata in urma cu o luna de fibron,dupa o luna mergand la doctor i sa spus ca are cancer invaziv si trebuie sa ii faca radioterapie timp de o luna.dupa un scurt timp a mers din nou si i sa spus ca nu e foarte grav incat sa ii faca radioterapie e cancer de stadiul 1 si ii vor face o tomografie iar apoi vor vedea ce tratament va urma.ce vreau eu sa stiu este .situatia mamei mwele este grava exista vreo cura sau poate avea o viata mai lunga?cancerul de stadiul 1 este grav? va multumesc mult
2 lamiana
2 lamiana [1c]
14-07-2010, 11:09

Membru din 14-07-2010

Subiecte: 1

Comentarii: 1

sotul meu are cancer la git stadiul 3 a fost operat cu succes si i s a propus chimio si radio. in asemenea cazuri cind poate sa apara o recidiva
Răspunde la topic
2 comentarii 1
Notă: informațiile prezentate pe site-ul Ghid-Cancer.ro au rolul de a informa și susține pacienții cu cancer sau aparținătorii acestora, însă nu pot substitui vizita la medic, diagnosticul și tratamentul oferit de acesta în mod direct. Nu ne asumăm nicio răspundere cu privire la efectele pe care acest site le poate avea asupra dvs.
Trimite(Share) pe Facebook
Mergi sus
Trimite linkul pe Whatsapp