durere persistenta la sani

Secțiunea: Cancerul de san (mamar)
8 comentarii 1
1 iris22
1 iris22 [2c]

Membru din 01-01-2014

Subiecte: 1

Comentarii: 2

Am 22 ani iar in urma cu aprox 1 an au inceput durerile in jurul sanilor.Mai mult la cel stang.Am palpat sanii dar nu simt nimic.Durerile inca persista.Tin sa mentionez faptul ca inca nu mi am inceput viata sexuala.Astept un sfat,un raspuns.Va multumesc anticipat.
2 jaquelinne
2 jaquelinne [20c]

Membru din 01-01-2014

Subiecte: 0

Comentarii: 20

mergi la o clinica si fa-ti o ecografie mamara la ambii sani.este posibil sa nu fie nimic dar mai bine sa fii sigura.si eu am o durere ca un junghi uneori la sanul stang de cativa ani si de atunci mi-am facut o gramada de ecografii si nu s-a gasit nimic.acum medicul endocrinolog mi-a zis sa iau niste capsule femicur se numesc si sa fac un tratament de 3 luni chiar daca nu am nimic la sani pt ca oricum nu imi dauneaza.ma mi-a zis sa iau si flamexil plicuri si sa iau cel mul unul pe zi doar atunci cad simt durerea,in schimb pastilele trebuiesc luate cate una pe zi timp de 3 luni.mergi si tu la o consultatie si vezi mai apoi ce iti spune medicul.succes!!
3 me ubyta lu razvy

Membru din 01-01-2014

Subiecte: 1

Comentarii: 7

si eu pateam asa acum cativa ani.....am mers la medic si am facut un ecomamar.....era pubertatea ce si spunea cuvantu ...am luat tratamente mai8 multe si anticonceptionale si alte tipuri ...iar acum is ok....mentionez k eu aveam niste noduli mici....multa bafta.....cel mai bine e sa mergi la un medic...
4 me ubyta lu razvy

Membru din 01-01-2014

Subiecte: 1

Comentarii: 7

si eu pateam asa acum cativa ani.....am mers la medic si am facut un ecomamar.....era pubertatea ce si spunea cuvantu ...am luat tratamente mai8 multe si anticonceptionale si alte tipuri ...iar acum is ok....mentionez k eu aveam niste noduli mici....multa bafta.....cel mai bine e sa mergi la un medic...
5 M.D.
5 M.D. [29c]

Membru din 01-01-2014

Subiecte: 0

Comentarii: 29

Un consult homeopatic ar fi foarte recomandabil in acest caz.
6 iris22
6 iris22 [2c]

Membru din 01-01-2014

Subiecte: 1

Comentarii: 2

Va multumesc pt raspunsuri.As vrea sa l intreb pe domnul doctor Dragomir ce este homeopatia despre care spune dansul.Care este cauza si efectul acestei homeopatii?Multumesc inca o data.
7 lyanageorgescu
7 lyanageorgescu [101c]

Membru din 22-07-2009

Subiecte: 0

Comentarii: 101

Durerile mamare sunt pe undeva normale in ultima parte a ciclului menstrual. Un consult trebuie bineinteles facut. La varsta aceasta se trateaza numai daca sunt suparatoare-de obicei Mastoprofen, Mastodinon. Ecografia ovarelor este deasemeni importanta .
8 iris22
8 iris22 [2c]

Membru din 01-01-2014

Subiecte: 1

Comentarii: 2

Multumesc lyanageorgescu.Am facut ecografie si mi s a spus ca am anexita la ambele ovare.Durerile nu sunt in ultima parte a ciclului menstrual ci tot timpul.
Răspunde la topic
8 comentarii 1
Notă: informațiile prezentate pe site-ul Ghid-Cancer.ro au rolul de a informa și susține pacienții cu cancer sau aparținătorii acestora, însă nu pot substitui vizita la medic, diagnosticul și tratamentul oferit de acesta în mod direct. Nu ne asumăm nicio răspundere cu privire la efectele pe care acest site le poate avea asupra dvs.
Trimite(Share) pe Facebook
Mergi sus
Trimite linkul pe Whatsapp