Durata obtinerii rezultatului anatomopatologic

Secțiunea: Interpretare analize si examen anatomopatologic
3 comentarii 1
1 Florin Cojocaru
14-02-2017, 18:33

Membru din 14-02-2017

Subiecte: 1

Comentarii: 1

In urma controlului ginecologic, mama mea a fost diagnosticata cu un prezumtiv cancer ovarian. Diagnosticul in aceste situatii se stabileste in urma biopsiei si a rezultatului anatomopatologic. Pe data de 12 ianuarie 2017 probele biologice au fost preluate la IOCN si ni s-a spus ca vom primi un raspuns in circa doua saptamani. Astazi se implinesc 33 de zile si inca nu am primit rezultatul biopsiei. Intrebam din doua in doua zile si primim invariabil acelasi raspuns: sa mai asteptam. Intre timp, mama se simte foarte rau si asistam neputinciosi asteptand un rezultat care nu mai vine. Nu ni se precizeaza niciun termen si incep sa cred cu cinism ca varsta de 77 ani a mamei e motivul pentru care se taraganeaza deliberat eliberarea rezultatelor analizei anatomopatologice. Va rog sa-mi raspundeti ce pot sa fac in aceaasta situatie disperata. Va multumesc! Florin Cojocaru
BIU
2 MARTON
2 MARTON [617c]
17-02-2017, 16:31

Membru din 08-06-2014

Subiecte: 15

Comentarii: 617

salut eu sunt tot pcient , si de cate ori mi sa facut aceasta analiza a durat cel putin 3 saptamani , la telefon sunt comozi daca ai posibilitatea mergi la ei si cere rezultatul, dar pana atunci discuta cu medicul curant intreaba-l in fata ce se poate face pana la primirea rezultatelor, exista si alte variante decat sa se astepte sau pacientul sa sufere fara rost .
optimismul si sprijinul cheia vindecarii
3 Florin Cojocaru
17-02-2017, 18:30

Membru din 14-02-2017

Subiecte: 1

Comentarii: 1

Răspuns pentru (MARTON, Azi, ora 16:31:21):

Va multumesc pentru răspuns si va doresc multa sanatate!
BIU
Răspunde la topic
3 comentarii 1
Notă: informațiile prezentate pe site-ul Ghid-Cancer.ro au rolul de a informa și susține pacienții cu cancer sau aparținătorii acestora, însă nu pot substitui vizita la medic, diagnosticul și tratamentul oferit de acesta în mod direct. Nu ne asumăm nicio răspundere cu privire la efectele pe care acest site le poate avea asupra dvs.
Trimite(Share) pe Facebook
Mergi sus
Trimite linkul pe Whatsapp