depistarea cancerului... numai din analizele de sange?

Secțiunea: Protectie impotriva cancerului
4 comentarii 1
1 elena003
1 elena003 [1c]

Membru din 01-01-2014

Subiecte: 2

Comentarii: 1

Este posibila depistarea cancerului (de orice forma) numai din analizele de sange? In cazul in care toate analizele de sange mi-au iesit foarte bine, am garantia ca intr-adevar nu am nimic?
2 jaquelinne
2 jaquelinne [20c]

Membru din 01-01-2014

Subiecte: 0

Comentarii: 20

pt depistarea cancerului de orice forma sunt anumiti markeri tumorali care in urma unor analize la sange pot depista o posibila tumoare etc.aceste analize trebuiesc prescrise de medic.unele din ele am facut si eu,cum ar fi:CA 125,CA 15-3,CA19-9,CEA si mai sunt cateva care nu le mai retin.mergi la un medic endocrinolog si cere sa faci astfel de analize!!
3 lyanageorgescu
3 lyanageorgescu [101c]

Membru din 22-07-2009

Subiecte: 0

Comentarii: 101

Nu este posibila depistarea cancerului numai din analize de sange, iar markerii tumorali nu se folosesc in depistare ,valoriile normale neexcluzand boala.In medicina nu prea exista garantii.
4 Dorotheea Stanescu
23-10-2017, 11:03

Membru din 23-10-2017

Subiecte: 0

Comentarii: 2

Buna ziua, puteti incerca si termografia, este total non-invaziva si poate vedea o celula modificata la dimensiunea unui varf de ac.
Răspunde la topic
4 comentarii 1
Notă: informațiile prezentate pe site-ul Ghid-Cancer.ro au rolul de a informa și susține pacienții cu cancer sau aparținătorii acestora, însă nu pot substitui vizita la medic, diagnosticul și tratamentul oferit de acesta în mod direct. Nu ne asumăm nicio răspundere cu privire la efectele pe care acest site le poate avea asupra dvs.
Trimite(Share) pe Facebook
Mergi sus
Trimite linkul pe Whatsapp