Cum sa-mi administrez, tinc. de rostopasca?

Secțiunea: Tratamentul naturist și alternativ al cancerului
6 comentarii 1
1 mares.anca
1 mares.anca [3c]
06-01-2010, 23:41

Membru din 01-01-2010

Subiecte: 1

Comentarii: 3

Buna ziua, va rog sa-mi spuneti cum pot lua intern tinctura de rostopasca? am o formatiune la ovarul stang-uter, de 3.5 cm. Doresc sa iau tinc. de rostopasca pt. efectul sau antitumoral, vreau sa o iau singura, monoterapie, ca sa o cunosc, si ca sa ma tratez.
Se ia inainte, sau dupa masa, cam cat, ce perioada? apoi imi voi reface ecografia. As dori si cu ceva explicatii - nu ca as intelege f. mult, dar daca se poate.
Va multumesc, as dori repede un raspuns...
2 scarface
2 scarface [78c]
04-01-2010, 11:50

Membru din 22-07-2009

Subiecte: 1

Comentarii: 78

Rostopeasca este toxica si nu este de recomandat pentru a fi luata oral.
Pentru probelemele pe care le aveti consultati mai degrab un medic homeopat cu experiente, homeopatia va poate ajuta eficient.
3 mares.anca
3 mares.anca [3c]
05-01-2010, 02:34

Membru din 01-01-2010

Subiecte: 1

Comentarii: 3

Scarface, multumesc mult pt. sfatul prompt, voi merge la un medic homeopat.

Poti sa-mi spui ce se poate face in cazul unei hipertiroidite autoimune cu ATPO de 160 UI/ml? (valoarea maxim admisa 34)
Este boala de colagen, se pare ca e la inceput, se poate trata?
Numai bine, un an nou bun!
4 scarface
4 scarface [78c]
06-01-2010, 22:46

Membru din 22-07-2009

Subiecte: 1

Comentarii: 78

In homeopatie exista remedii pt. absolut orice afectiune, indiferent de numele ei din cauza ca nu se trateaza boala in sine ci persoana in sine. Vindecarea insa depinde de alegerea remediilor potrivite de catre medic cat si de forta de vindecare a pacientului, caci remediile nu vindeca ci sunt ca o cheie de activare a procesului de autovindecare. Ca in cazul oricarei alte boli si in boala numita de dvoastra se face acelasi lucru: se iau anumite remedii homeopate prescrise de medic.
5 mares.anca
5 mares.anca [3c]
06-01-2010, 22:53

Membru din 01-01-2010

Subiecte: 1

Comentarii: 3

Din nou, multumesc pt. sfat.
Auzisem ca aceasta afectiune este f. grava, ireversibila.... dar ai insuflat curaj.
numai bine iti doresc
6 scarface
6 scarface [78c]
06-01-2010, 23:41

Membru din 22-07-2009

Subiecte: 1

Comentarii: 78

Ceea ce pentru medici este imposibil este pentru suflet foarte posibil atunci cand este intarit corespunzator.
Răspunde la topic
6 comentarii 1
Notă: informațiile prezentate pe site-ul Ghid-Cancer.ro au rolul de a informa și susține pacienții cu cancer sau aparținătorii acestora, însă nu pot substitui vizita la medic, diagnosticul și tratamentul oferit de acesta în mod direct. Nu ne asumăm nicio răspundere cu privire la efectele pe care acest site le poate avea asupra dvs.
Trimite(Share) pe Facebook
Mergi sus
Trimite linkul pe Whatsapp