cine controleaza forma si dimensiunea organelor

Secțiunea: Alte forme de cancer
2 comentarii 1
1 eugenneamtu
1 eugenneamtu [0c]
16-09-2009, 16:39

Membru din 16-09-2009

Subiecte: 1

Comentarii: 0

De foarte mult timp ma framanta o intrebare:
Cine din organismul uman controleaza forma si dimensiunile organelor si care este mecanismul prin care se face aceasta? Cum se poate ca celula langa celula sa formeze un tesut si tesutul la randul lui sa formeze un organ cu forma si dimensine bine stabilita? Cum se realizeaza forma si dimensiunea corpului omenesc care "zideste" din interior celula langa celula si face un corp care sa semene si cu parintii? Acest lucru pentru mine este de neinteles si cred ca aici este cheia cancerului. Sistemul care urmareste forma si dimensiunile organelor se defecteaza undeva. Va rog raspundeti-mi!
2 Mr. Nick
2 Mr. Nick [70c]
16-09-2009, 16:39

Membru din 07-03-2011

Subiecte: 2

Comentarii: 70

Toate aceste întrebări au un singur răspuns: DUMNEZEU!
Organismul uman, ca de altfel toate organismele vii, sunt inimaginabil de complexe, dar organismul uman este cea mai complicată "maşinărie"...

"Fiinţa umană depinde de alte legi ale firii, necunoscute medicinei" - Prof. Univ. Dr. Pavel Chirilă!



Cu deosebit de multă plăcere şi deferenţă,
Mister NICK;)

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨
| NIHIL SINE DEO - NIMIC FĂRĂ DUMNEZEU (DUMNEZEU = α şi Ω, Începutul şi Sfârşitul,
Făcătorul cerului şi al pământului, al tuturor celor văzute şi nevăzute!) |
→ Nădejdea mea este Tatăl, Scăparea mea este Fiul, iar Acoperământul meu
este Duhul Sfânt, Treime Sfântă, Slavă Ţie! ←

«Oamenii sunt adesea neînţelegători, iraţionali şi egoişti...
Iartă-i, oricum!
Dacă eşti bun, oamenii te pot acuza de egoism şi intenţii ascunse...
Fii bun, oricum!
Dacă ai succes poţi câstiga prieteni falşi şi duşmani adevăraţi...
Caută succesul, oricum!
Dacă eşti cinstit şi sincer, oamenii te pot înşela...
Fii cinstit şi sincer, oricum!
Ceea ce construieşti în ani, alţii pot dărâma într-o zi...
Construieşte, oricum!
Dacă găseşti liniştea şi fericirea, oamenii pot fi geloşi...
Fii fericit, oricum!
Binele pe care îl faci azi, oamenii îl vor uita mâine...
Fă bine, oricum!
Dă-i lumii tot ce ai mai bun şi poate nu va fi niciodată de ajuns...
Dă-i lumii tot ce ai mai bun, oricum!
La urma urmei, ce este între tine şi DUMNEZEU...
N-a fost niciodată între tine şi ei, oricum!» "• MAICA TEREZA (Agnes Gonxha Bojaxhiu).

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨
Răspunde la topic
2 comentarii 1
Notă: informațiile prezentate pe site-ul Ghid-Cancer.ro au rolul de a informa și susține pacienții cu cancer sau aparținătorii acestora, însă nu pot substitui vizita la medic, diagnosticul și tratamentul oferit de acesta în mod direct. Nu ne asumăm nicio răspundere cu privire la efectele pe care acest site le poate avea asupra dvs.
Trimite(Share) pe Facebook
Mergi sus
Trimite linkul pe Whatsapp