chimioterapie

Secțiunea: Chimioterapie
11 comentarii 1
1 ilinca50@yahoo.com
21-11-2009, 16:53

Membru din 21-11-2009

Subiecte: 2

Comentarii: 3

de 2 saptamani la san si am inceput chimioterapia
este bine, f bine sau rau?
2 scarface
2 scarface [78c]
05-10-2009, 18:53

Membru din 22-07-2009

Subiecte: 1

Comentarii: 78

Foarte rau.
3 elina
3 elina [43c]
05-10-2009, 22:51

Membru din 01-01-2014

Subiecte: 0

Comentarii: 43

Buna seara! As vrea sa vezi un film, " Ruj rosu pentru zile negre ", pe Hallmark; poate ar fi de ajutor si un tratament adjuvant ,recomandat de un medic cu competenta in apifitoterapie sau homeopatie care sa te ajute sa suporti efectele secundare ale tratamentului chimioterapic;numai bine
4 ilinca50@yahoo.com
06-10-2009, 10:08

Membru din 21-11-2009

Subiecte: 2

Comentarii: 3

de ce e f rau ,ca ma puneti pe ganduri
eu am intrebat destul de serios medicul chirurg si mi-a spus ca e bine
in pluxs nu sunt operata de un oarecare medic chirurg
5 scarface
5 scarface [78c]
06-10-2009, 11:08

Membru din 22-07-2009

Subiecte: 1

Comentarii: 78

Nu exista tratament homeopat care sa anuleze chimioterapia.
Cantitatile imense de toxine si puterea lor toxica date nu poate fi antidotata de NIMIC.

Chimioterapia distruge rapid si sistematic tot sistemul imunitar si cancerul are de abia dupa cale libera la toate organele aparand metastaze. De abia dupa radiatii si chimioterapie apar metastazele in cele mai multe cazuri.

Este o asburditate sa dai otrava la un soarece si in acelasi timp sa-i dai remedii homeopate.
Este chiar ridicol, sa nu mai vorbim de ceauri.

Nu va asteptati deci de la alte sfaturi de la cineva care a fost doar invatat sa repete ce a invatat.

Pai ce credeti ca este chimioterapia daca dupa cateva zile cade parul omului ?????
De ce mor 99,999 din toti ce fac chimio daca este buna ?
Va puneti sperantele intr-o cocktail de toxine extrem de puternice ca sa va faca bine ?
Nu se poate.
Cine supravietuieste chimio ii poate multumi numai lui Dzeu, pe cale naturala nu este posibil
sa supravietuiesti ei, chiar si fiind perfect sanatos !
Sunteti, ca cei mai multi bolnavi de cancer, TOTAL neinformata, naiva, prada industriei farmaceutice, plina de teama si ascultatoare si docila la tot ce spun doctorii.
Ce faceti se bazeaza numai pe credinta oarba in puterea inexistenta a stiintei medicale cu anihilarea gandirii proprii.

Daca doctorii ar face ceva bun cancerul nu s-ar inmulti in mod razant asa cum, face de ani de zile.

Nici macar cauza lui nu se cunoaste, desi se dau aceleasi tratamente nocive de zeci de ani fara SUCCES !

Ori ca luati tratament de la prof. dr.dr. dr. dr. X sau de la ultimul doctor din lume, pt. cancer nu exista decat 2 tratamente post operatorii: toxine chimice numite chimioterapie si radiatii letale numite radioterapie.

Problema nu este medicul ci tratamentul care este la toti la fel ! Diferente nu exista !

Eu mai bine as muri de cancer decat sa mor de la chimioterapie sau radioterapie. Mai bine ma las
invins de boala decat ucis de medici.

Dvostra faceti cum credeti. Eu v-am spus adevarul de care cei mai multi au frica.
6 Casa drhouse
6 Casa drhouse [119c]
20-10-2009, 19:06

Membru din 24-10-2008

Subiecte: 0

Comentarii: 119

Ai incredere in medicul care te-a operat, nu esti primul caz pe care-l vede, iar chimioterapia este necesara dupa astfel de operatii.....va distruge toate celulele neoplazice ramase.Nu te vei simti bine in timpul chimioterapiei, asa este normal, dar cu curaj si rabdare vei trece si peste asta , timpul nu sta in loc.Nu apleca urechea la toti pesimistii care vor sa te "ajute " , au trecut altii de situatii mult mai grele.Numai bine!
7 ilinca50@yahoo.com
21-10-2009, 14:24

Membru din 21-11-2009

Subiecte: 2

Comentarii: 3

multumesc mult pt raspuns si incurajare mai ales ca vine din partea unei moldovence pt alta moldoveanca si sper ca si de acum sa ma simt bine dupa chimioterapie
in fond fiecare organism raspunde diferit.
8 dora_dora490
8 dora_dora490 [3c]
28-10-2009, 17:01

Membru din 01-01-2014

Subiecte: 0

Comentarii: 3

buna tuturor , adresez aceasta informatie tuturor celor interesati ,
cancerul inseamna de fapt functionarea anormala a celulelor.Organismul afectat de cancer pierde circulatia echilibrata la nivel celular,ceea ce duce la proliferarea incontrolabila a celulelor maligne.Efectele benefice ale unui produs natural exercitate asupra starilor cancerigene se afla in stransa legatura cu faptul ca formarea bolilor tumorale si efectele produsului se produc ambele la nivel celular .In timp ce cancerul distruge , produsul consolideaza strucutra celulara.Substanta cheie a produsului este proxeronina , care se trasmite catre celulele bolnave prin intermediul aparatului Golgi si al sistemului reticulo-endotelial.
9 annaz274
9 annaz274 [4c]
20-11-2009, 18:49

Membru din 20-11-2009

Subiecte: 0

Comentarii: 4

Am facut de 2 ori cate 6 sedinte de chimioterapie in 2003 si 2004.Nu am murit si sper sa o mai duc cativa ani desi acum incep a 3-a serie de chimioterapie.Este singura cale (cel putin la noi in Romania)in lupta cu cancerul,care stie toata lumea este cea mai periculoasa boala,odata activate celulele canceroase nu scapi,recdiveaza cand nu te astepti.Daca organizmul este sanatos si mai il ajuti cu diverse medicamente homeopatice treci cu bine peste chimio.Succes..
10 ilinca50@yahoo.com
21-11-2009, 16:07

Membru din 21-11-2009

Subiecte: 2

Comentarii: 3

de ce a trebuit sa faci de 2 ori sedinte si de ce e nevoie iar de o noua serie de sedinte
oricum multumesc de incurajare si multa multa sanatate
11 annaz274
11 annaz274 [4c]
21-11-2009, 16:53

Membru din 20-11-2009

Subiecte: 0

Comentarii: 4

Am facut primele 6 sedinte dupa prima operatie in 2003,in 2004 am fost operata din nou pentru ca mai rama sese o mica particica din tumora initiala care incepuse sa creasca,iar acum dupa 6 ani a recidivat,a aparut din nou o mica tumoare in fosa iliaca,am operat-o si fac iar o seri de chimio sa mai prelungesc viata,asa cum ti-am zis asta este cancerul..
Răspunde la topic
11 comentarii 1
Notă: informațiile prezentate pe site-ul Ghid-Cancer.ro au rolul de a informa și susține pacienții cu cancer sau aparținătorii acestora, însă nu pot substitui vizita la medic, diagnosticul și tratamentul oferit de acesta în mod direct. Nu ne asumăm nicio răspundere cu privire la efectele pe care acest site le poate avea asupra dvs.
Trimite(Share) pe Facebook
Mergi sus
Trimite linkul pe Whatsapp