Ce sanse de supravietuire are tatal meu cu urmatorul diagnostic? Va rog mult!

Secțiunea: Interpretare explorari imagistice
24 comentarii 1 2
21 stevens
21 stevens [301c]
21-02-2012, 23:44

Membru din 20-01-2013

Subiecte: 0

Comentarii: 301

Buna seara !
Va spun si dv. ce am mai spus unei doamne recent, incercati si cu rugaciuni (acatiste) ale Sfantului Nectarie si al Sfantului Ioan Rusul - amandoi fiind mari sfinti vindecatori de cancer !

http://www.sfaturiortodoxe.ro/sfantul-nectarie-minuni-romania/Sfantul-Nectarie-Minuni-in-Romania-26.ph

Sa va ajute Dumnezeu sa gasiti tratamentul si medicii cei mai potriviti pt tatal dvs. !
22 gaby_109
22 gaby_109 [11c]
22-02-2012, 11:09

Membru din 22-02-2012

Subiecte: 1

Comentarii: 11

este luat in evidenta la spitalul schuler din Ploiesti la oncologie.I s-a dat dupa operatie sa faca radio terapie la Coltea dar fiind starea de sanatate foarte precare, hemoglobina mica, uree si creatinina crescute nu au vrut sa inceapa sedintele de radio terapie pana ce aceste analize nu ajung la normal.Acum eu nu inteleg de ce nu i s-a pus buton in gat iar ca sa poata sa respire, el nu mai vrea operatie sa-i puna acel furtun de alimentare prin burta, tot spune ca a auzit ca trebuie sa stea in spital si acum refuza asta imi spune ca vrea sa moara acasa.Din punct de vedere crestineste am facut ce a fost posibil, e spovedit si impartasit, candela mereu arde, am facut toate acatistele pe care mi le-a recomandat duhovnicul meu si Sf nectarie si Sf pantelimon si paraclisul zilnic, catodata poate cerem prea mult de la Dumnezeu.Mi-e f greu sa il vada asa, sa vad cum se stinge in ochii mei si eu sa nu pot sa il ajut cu nimic.Ptr ei a fost usor sa ne spuna sa ne pregatim ca probabil va face stop respirator si atat.
23 stevens
23 stevens [301c]
22-02-2012, 13:56

Membru din 20-01-2013

Subiecte: 0

Comentarii: 301

Buna ziua d-na Gabriela ! Probabil ca dv cunoasteti, insa o spun pt cei care nu stiu ! In afara de acatistul citit zilnic este nevoie si de inchinare si rugaciuni facute la moastele Sf. Nectarie (cei care se pot deplasa) si mai ales, de ungerea locului operatiei (preferabil inainte de aceasta) cu ulei sfintit de la candela ce arde la icoana sfantului din respectiva biserica !!
Aici exista o lista cu biserici din tara unde se gasesc moastele Sf. Ierarh Nectarie :

http://www.sfantulnectarie.ro/HTML/BARA%20MENIURI/moaste.html

Cine are posibilitatea sa mearga pt inchinare sau sa procure ulei sfintit de la mormantul Sfantului Nectarie din insula Eghina (Grecia), este si mai bine ! La noi in tara cel mai cunoscut si frecventat loc este Manastirea Radu-Voda din Bucuresti !

Sanatate tuturor !
24 RaulDuke
24 RaulDuke [7763c]
22-02-2012, 22:15

Membru din 12-04-2011

Subiecte: 1

Comentarii: 7763

medical va recomand sa nu ungeti nici o plaga cu nimic altceva decat ce e recomandat de medici, altfel riscurile de infectie si multe alte neplaceri sunt foarte mari ! despre rugaciuni... e drept ca nu vad la ce pot sa ajute, dar daca va fac sa va simtiti mai bine, desigur ca nu pot sa strice !

despre a "astepta sa moara acasa"... v-am spus mai sus cum e... poate sa dureze foarte mult si sa fie extrem de chinuitor. nu stiu daca va putea indura el sau/si voi o perioada de genul asta, care poate sa fie foarte lunga. cel mai probabil veti taragana situatia foarte mult, pana chiar se va ajunge intr-o stare critica, dar departe de final inca, si va veti panica groaznic si il veti sui intr-o salvare si veti da navala cu el la vreun spital care are sau nu oncologie, agitandu-va si agravandu-va in toate directiile, fara nici un rezultat, doar constatand ca l-ati lasat (ba chiar incurajat) sa sufere foarte mult fara absolut nici un rost.

sper totusi sa nu fie asa si va urez succes ! adica e simplu: omul nu poate sa manance, bun. asteptati "stopul respirator"... bun! dar daca acesta intarzie sa apara ? cat timp il asteptati ? la asta v-ati gandit ?
Răspunde la topic
24 comentarii 1 2
Notă: informațiile prezentate pe site-ul Ghid-Cancer.ro au rolul de a informa și susține pacienții cu cancer sau aparținătorii acestora, însă nu pot substitui vizita la medic, diagnosticul și tratamentul oferit de acesta în mod direct. Nu ne asumăm nicio răspundere cu privire la efectele pe care acest site le poate avea asupra dvs.
Trimite(Share) pe Facebook
Mergi sus
Trimite linkul pe Whatsapp