ce poate fi??

Secțiunea: Ar putea fi cancer?
1 comentarii 1
1 gaby3010
1 gaby3010 [0c]
19-08-2015, 14:11

Membru din 19-08-2015

Subiecte: 1

Comentarii: 0

Buna ziua,

Mama mea are un nodul la gat..curand am aflat ca il are de ani buni, dar a crescut treptat...am fost cu ea la endocrinolog, crezand ca este de la gland tiroida pt ca ii iesisera niste valori modificate...medicul endocrnolog, in urma unei ecografii, a spus ca nu este de la tiroida.pe foaie de examinare a scris urmatoarele: Formatiune nodulara, usor hipoecogena, discret neomogena, fara semnal ecografic, posibil lipom, de evaluat parti moi ecografic..a spus ca dupa cum vede ea pe eco..nu ar fi ceva rau..ca nu este vascularizat, ca este uniform, nu o doare, este moale..dar pana pe 1 sept cand voi merge cu ea la ecografie(atunci am gasit la medicul recomandat) simt ca nu mai pot..sunt tare ingrijorata..s-a mai confruntat cineva cu asemenea problema?? ce poate fi?? va multumesc
Răspunde la topic
1 comentarii 1
Notă: informațiile prezentate pe site-ul Ghid-Cancer.ro au rolul de a informa și susține pacienții cu cancer sau aparținătorii acestora, însă nu pot substitui vizita la medic, diagnosticul și tratamentul oferit de acesta în mod direct. Nu ne asumăm nicio răspundere cu privire la efectele pe care acest site le poate avea asupra dvs.
Trimite(Share) pe Facebook
Mergi sus
Trimite linkul pe Whatsapp