Ce fel de cancer este de piele sau la ganglioni limfatici?

Secțiunea: Cancerul de piele (Melanom malign)
8 comentarii 1
1 nicopaoletto
1 nicopaoletto [3c]
19-02-2014, 22:27

Membru din 19-02-2014

Subiecte: 1

Comentarii: 3

Buna ziua as dori o interpretare la diagnosticul tatalui meu dupa biopsie.Carcinom scuamos laterocervical stg.invaziv slab diferentiat gr.3 punct de plecare neprecizat.Ce fel de cancer este de piele sau la ganglioni limfatici?.Precizes ca are o umflatura mare la gat cu puroi a fost operat dar nu iau extras nimic si a facu prima serie de citostatice.Multumesc mult
2 dr. Ciprian-Laurentiu Vlaicu
17-02-2014, 17:04

Membru din 10-01-2014

Subiecte: 0

Comentarii: 4

Buna ziua !

Din ceea ce ne "spune" diagnosticul tumora primara nu poate fi precizata, caracterizata din punct de vedere al localizarii ei. Probabil este vorba de un carcinom scuamos care a metastazat; una din metastaze este probabil cea pe care o aduceti in discutie- acel ganglion laterocervical stang in care a ajuns pe cale (mai sigur) limfatica un fragment "desprins" din tumora initiala,
primara. Deci este o atingere cel putin a unui ganglion limfatic, care reprezinta o metastaza a tumorii originare, primare.
Cu respect,

Dr. Ciprian-Laurentiu Vlaicu
3 nicopaoletto
3 nicopaoletto [3c]
17-02-2014, 17:14

Membru din 19-02-2014

Subiecte: 1

Comentarii: 3

Va multumesc mult.Din analizele facute nu reiese ca ar avea ceva inauntru nu se stie de unde pleaca au crezut ca e de la plamani dar nu e.Unde ar mai trebui sa caute?I -au luat biopsie si dim gat, nas dar nu e nimic in interior nu il doare nimic.Precizes ca e urmarit la spitalul oncologic Cluj.Multumesc
4 dr. Ciprian-Laurentiu Vlaicu
17-02-2014, 17:30

Membru din 10-01-2014

Subiecte: 0

Comentarii: 4

Este dificil de dat o sugestie concreta in acest sens.
Daca doriti, pe privat va pot face o recomandare concreta (o `adresa`).
Cu respect,

Dr. Ciprian-Laurentiu Vlaicu
5 nicopaoletto
5 nicopaoletto [3c]
18-02-2014, 20:53

Membru din 19-02-2014

Subiecte: 1

Comentarii: 3

Multumesc, acum e rau de vineri e acasa si nu poate manca nimic ca vomeaza si acum are scaune cu sange.Chiar asa rau sa I fie de la citostatice?I au facut ceva perfuzi ca nu mananca.Acum il duc la spital, va rog imi dati o parere?Ce I se intampla?Multumesc
6 MARTON
6 MARTON [617c]
19-02-2014, 00:26

Membru din 08-06-2014

Subiecte: 15

Comentarii: 617

Daca doresti iti pot trimite pe mail un ghid al pacientului pe timpul tratamentului chimioterapeutic foarte bun si util scris de mai multi medici din cluj mie imi este folositor pe timpul tratamentului.
Legat de intrebarea ta nu fiecare pacient reactioneaza la fel la chimio, eu am anumite simptome care alti pacienti cu care tin legatura nu le au, chiar daca facem acelasi tratament si cam din acelasi timp.
optimismul si sprijinul cheia vindecarii
7 nicopaoletto
7 nicopaoletto [3c]
19-02-2014, 11:30

Membru din 19-02-2014

Subiecte: 1

Comentarii: 3

Multumesc mult.Unde iti las adresa aici pe site?O zi buna
8 MARTON
8 MARTON [617c]
19-02-2014, 22:27

Membru din 08-06-2014

Subiecte: 15

Comentarii: 617

Ori aici ori da clik pe numale meu si imi trimiti pe privat un mesaj.
optimismul si sprijinul cheia vindecarii
Răspunde la topic
8 comentarii 1
Notă: informațiile prezentate pe site-ul Ghid-Cancer.ro au rolul de a informa și susține pacienții cu cancer sau aparținătorii acestora, însă nu pot substitui vizita la medic, diagnosticul și tratamentul oferit de acesta în mod direct. Nu ne asumăm nicio răspundere cu privire la efectele pe care acest site le poate avea asupra dvs.
Trimite(Share) pe Facebook
Mergi sus
Trimite linkul pe Whatsapp