carcinom grad I

Secțiunea: Interpretare analize si examen anatomopatologic
1 comentarii 1
1 mariamirabela
12-10-2009, 15:15

Membru din 01-11-2009

Subiecte: 5

Comentarii: 1

Va rog din suflet sa ma lamuriti in privinta urmatorului diagnostic, gravitatea bolii ,, daca se poate un raspuns de la d l dr. oncolog. MULTUMESC
va rog sunt disperata
DIAGNOSTIC ANATOMOPATOLOGIC
CARCINOM DUCTAL INVAZIV GRAD I SBR MODIFICAT NOTTINGHAM(G ARHITECTURAL =2 G NUCLEAR =2 G MITOTIC =1) STADIUL pT1a NxMxL0V0 ( carcinom ductal invaziv de 2,5 mm diametru din celule cu atipii nucleare moderate si cu 1 mitoza /10HPF
RH
(+/-)EXPRESIE SLABA A RH (0-10%CELULE TUMORALE MARCATE
TUMORA (COMPONENTA INVAZIVA ) E-3% INT.+;P5%INT +
MARTORI INTERNI (GLSNDS NETUMORALA ) ESI P POZITIVI
VA ROG SA-MI EXPLICATI ACESTE REZULTATE .

Mentionez ca nu am primit nici un fel de tratament cu toate ca am receptorii pozitivi , nu am primit nici macar tratament hormonal .Sunt foarte ingrijorata. .Rezultatele eco si mamo au fost vazute de chirurgul ce ma operat , a spus ca e bine , super etc...
MULTUMESC DIN SUFLET SI SPER CA MA AJUTATI CU RASPUNSURI LA starea mea de incertitudine , neliniste si dezorientare.
Răspunde la topic
1 comentarii 1
Notă: informațiile prezentate pe site-ul Ghid-Cancer.ro au rolul de a informa și susține pacienții cu cancer sau aparținătorii acestora, însă nu pot substitui vizita la medic, diagnosticul și tratamentul oferit de acesta în mod direct. Nu ne asumăm nicio răspundere cu privire la efectele pe care acest site le poate avea asupra dvs.
Trimite(Share) pe Facebook
Mergi sus
Trimite linkul pe Whatsapp