Carcinom epidermoid necheratirizant slab diferentiat

Secțiunea: Chimioterapie
7 comentarii 1
1 Szent
1 Szent [2c]

Membru din 01-01-2014

Subiecte: 1

Comentarii: 2

Buna ziua,
Tatal meu a fost diagnosticat cu carcinom epidermoid necheratirizant slab diferentiat. Din pacate, doctorii nu au avut "timp" sa ne explice in ce faza se afla si care sunt sansele dupa cele 6 saptamani de chimioterapie. Ma poate ajuta cineva cu un raspuns concret despre evolutia acestui diagnostic?
2 ali39
2 ali39 [20c]
18-11-2008, 18:03

Membru din 01-01-2014

Subiecte: 0

Comentarii: 20

Buna. matusa mea a fost diagnosticata cu acest tip de cancer.De la o aluna in spate ,o avea de vreo 10 ani, a operat-o intrun final si asa i-a dat rez la ex anatomopatologic-in structuri carcinom epidermoid bazocelular si nu mai stiu ce cuvinte explicau ca oricum nu le-a inteles nimeni,oricum nu scria de nici o faza sau stadiu . Ce vreau sa-ti spun este faptul ca ea nu a facut nici un fel de alte tratamente pt k a zis medicul dermatolog k a fost bazocelular si k nu e nevoie.Acum e ok s-a vindecat complet.
Nu sunt cazuri asemanatoare dar totusi poate te ajuta cu ceva.
Nu puteti sa consultati un alt medic oncolog?
3 Szent
3 Szent [2c]
18-11-2008, 21:54

Membru din 01-01-2014

Subiecte: 1

Comentarii: 2

Am fost la Cluj, unde se spune ca sunt cei mai buni medici. Oricum, analizele au durat o vesnicie, 5 saptamani. Ne-au trimis acasa sa facem chimioterapia si pe urma sa revenim pt alte analize. E destul de obositor sa te plimbi prin spitale, sa stai zile la rand la usa medicilor si sa nu te lamureasca cu nimic, iar daca nu cunosti pe "cineva" se pare ca nu ai nici o sansa.
4 smith
4 smith [1c]
22-11-2008, 18:38

Membru din 22-11-2008

Subiecte: 0

Comentarii: 1

in urma cu doi ani am operat pe mama de tiroida la examenul histopatologic a iesit carcinom papilar si folicular am fost cu ea la cluj pentru a face tratament cu iod radioactiv dna.doctor de la medicina nucleara ne-a spus ca operatia nu a fost reusita urmandsa o operam din nou avandun nodul tiroidian cu microfocare de calcifiere urmeaza tratament de substitutie cu tiroxina analizele ft4sunt bune dar are momente ca uita sa ia medicamentele avand varsta de 72 ani lipsa de memorie nu mai vrea sa faca operatie fiind slabita in ce consta tratamentul cu iod radioactiv daca se ia pe cale orala si unde se mai poate face in afara de cluj acest tratament ea fiind in oltenia iar eu sunt in timisoara. ma numesc ilie moroiu
5 ali39
5 ali39 [20c]
24-11-2008, 18:12

Membru din 01-01-2014

Subiecte: 0

Comentarii: 20

Buna Szent! Ma surprinde ce ai spus de Cluj, eu am fost acolo,singura nu cunosteam pe nimeni si am fost tratata extraordinar.E adevarat ca am plecat si eu putin nelamurita in sensul ca eu vroiam mai mult iar timpul medicilor este insuficient la cate cazuri sunt acolo dar s-au purtat cu mine minunat.
Sunt fel si fel de cazuri decat sa ajungi acolo mai bine lipsa.. Imi pare sincer rau de voi, nu stiu cum as putea sa te ajut decat sa va doresc multa sanatate si curaj!
Ali
6 Szent
6 Szent [2c]
24-11-2008, 21:16

Membru din 01-01-2014

Subiecte: 1

Comentarii: 2

Pt. Ali 39. Nu ar trebui sa te surprinda ce am spus despre Cluj. Am asteptat 4 saptamani rezultatele, iar acum , cand analizele au fost din nou reluate au aparut modificari. Se pare ca analizele de la ficat nu sunt bune, asa incat, deocamdata nu poate face chimioterapia. Momentan ii face perfuzii cu vitamine. Asta se intampla, cand rezultatele vin tarziu, iar boala evolueaza. Vedem ce va mai bine, in nici un caz nu credem ca spre bine.
7 ganomiracle
7 ganomiracle [1c]
05-12-2008, 21:04

Membru din 05-12-2008

Subiecte: 0

Comentarii: 1

oricum ar fi , speranta moare ultima. Dezintoxicarea organismului se stie ca este cea mai importanta in orice problema de sanatate. Exista si suplimente care pot ajuta la dezintoxicare. Sunt pe baza de Ganoderma (o ciuperca folosita de mii de ani in medicina traditionala chineza). Au fost de curand aprobate in tratamentul anticancer la Cluj, dar sunt folosite de multi ani in lume. Exista scheme de tratament pentru diferite tipuri de cancere si nu numai. Daca vrei mai multe informatii scrie-mi ---------------
Răspunde la topic
7 comentarii 1
Notă: informațiile prezentate pe site-ul Ghid-Cancer.ro au rolul de a informa și susține pacienții cu cancer sau aparținătorii acestora, însă nu pot substitui vizita la medic, diagnosticul și tratamentul oferit de acesta în mod direct. Nu ne asumăm nicio răspundere cu privire la efectele pe care acest site le poate avea asupra dvs.
Trimite(Share) pe Facebook
Mergi sus
Trimite linkul pe Whatsapp