Cancerul de san

Secțiunea: Cancerul de san (mamar)
2 comentarii 1
1 mika89
1 mika89 [0c]

Membru din 01-01-2014

Subiecte: 1

Comentarii: 0

As dori si eu sa intreb care sunt valorile admise pentru markerul CA 15.3.Mama mea s-a operat de cancer in februarie 2008 la Institutul Oncologic din Cluj si dupa ce a incheiat tratamentul cu chimioterapie si au trecut 6 luni de la acesta, a trebuit sa isi faca markerul.Si-a facut de doua ori aceasta analiza, odata in Galati si odata in Bucuresti.La analiza din Galati i-a iesit 35 si a fost incadrata, pe buletinul de analiza scriind ca valoarea maxima este de 25,dupa care, in cea din Bucuresti i-a iesit 37,3 dar nu a fost incadrata pe buletin scriind ca valoarea maxima este de 38.Ce pot sa cred?
2 Casa drhouse
2 Casa drhouse [119c]
23-01-2009, 19:58

Membru din 24-10-2008

Subiecte: 0

Comentarii: 119

Persoanele sanatoase au acest marker sub 30.La mama ta aceste valori nu sunt mari, nu reprezinta o crestere atat de importanta si nu trebuie sa va ingrijorati.Valorile normale variaza putin de la un laborator la altul, ele nu sunt batute in cuie deoarece determinarile se fac cu aparate diferite si cu metode diferite.Numai bine!
Răspunde la topic
2 comentarii 1
Notă: informațiile prezentate pe site-ul Ghid-Cancer.ro au rolul de a informa și susține pacienții cu cancer sau aparținătorii acestora, însă nu pot substitui vizita la medic, diagnosticul și tratamentul oferit de acesta în mod direct. Nu ne asumăm nicio răspundere cu privire la efectele pe care acest site le poate avea asupra dvs.
Trimite(Share) pe Facebook
Mergi sus
Trimite linkul pe Whatsapp