cancerul de colon

Secțiunea: Cancerul de colon
2 comentarii 1
1 eu_cati
1 eu_cati [0c]
31-08-2013, 19:03

Membru din 31-08-2013

Subiecte: 1

Comentarii: 0

acum 6 luni am facut o colonoscopie pana la unghiul splenic al colonului. totul a iesit bine dar acum am inceput sa fac scaune moi si cu mucus. Cancerul de colon ar putea fi cauza ? Mentionez ca am urmat si ligaturarea hemoroizilor interni dar au ramas cei externi
2 andradaamalia89
30-03-2010, 18:58

Membru din 30-03-2010

Subiecte: 0

Comentarii: 1

bunicii mele i-a fost descoperit azi cancer de colon medicul a zis ca este prea mare sa fie operat i-au dat de trait maxim 2-3 luni.
medicul i-a luat si biopsie si a precizat sa "vada ce sa faca , sa gaseasca, sa se roage de cei de la laborator sa ii faca biopsia mai repede,deoarece in 3 saptamani cat ar dura in mod normal ar fi prea mult"va rog ajutati-ma cu un sfat ,o recomandare de un medic bun,sunt disperata
Răspunde la topic
2 comentarii 1
Notă: informațiile prezentate pe site-ul Ghid-Cancer.ro au rolul de a informa și susține pacienții cu cancer sau aparținătorii acestora, însă nu pot substitui vizita la medic, diagnosticul și tratamentul oferit de acesta în mod direct. Nu ne asumăm nicio răspundere cu privire la efectele pe care acest site le poate avea asupra dvs.
Trimite(Share) pe Facebook
Mergi sus
Trimite linkul pe Whatsapp