cancer uterin?

Secțiunea: Cancerul de col uterin
9 comentarii 1
1 anamarialucretia

Membru din 01-01-2014

Subiecte: 1

Comentarii: 0

de vreo 2 saptamani am scurgeri de sange jos si inainte am avut ceva bubite nu le-am dat imp pentru ca acum nu sunt dar inainte ma dureau si ma usturau acum imi curge sange si cand fac dragoste ma doare foarte tare simt inauntru ca un nodul mare imbibat in sange. este cancer? ce treb sa fac?
2 Patra
2 Patra [2c]

Membru din 01-01-2014

Subiecte: 1

Comentarii: 2

Niste analize ar fi foarte bune ( in special Papanicolau ) si nu e de glumit...dak e cancer si necesita operatie iti recomand sa o faci la Cluj ,acolo vei gasi cei mai buni medici in domeniu din Romania si ai mari sanse sa te faci bine,sper ca sfatul meu sa-ti fie de ajutor.
3 ioanatvs
3 ioanatvs [2c]

Membru din 01-01-2014

Subiecte: 0

Comentarii: 2

Am 35 ani si la un control de rutina am descoperit un papanicolau tip IV si am hotarat sa merg neparat la Cluj sapt.viitoare.sa mi se faca o conizatie adica o biopsie.Interesant e ca nu am sangerat la contact si nu m-a durut doar ca am avut o scurgere galbuie care nu mai trecea nici la Zanocin.asta e...sper ca va fi bine!
4 lacramy
4 lacramy [3c]

Membru din 01-01-2014

Subiecte: 1

Comentarii: 3

buna ,,,sunt lacramioara si as dorii sa-mi spuneti la ce doc de la cluj mergeti?VA MULTUMESC ANTICIPAT!
5 ioanatvs
5 ioanatvs [2c]

Membru din 01-01-2014

Subiecte: 0

Comentarii: 2

Am fost ieri la Cluj la Cfr.prof.DR. ENIU DAN.Am fost trimisa la el de un DR.din Oradea.Are program luni si vineri de la 11 la Institutul oncologic.Mi a dat un tratament de 2 sapt.si pe urma vom face biopsie.Sper sa fie bine!
6 lacramy
6 lacramy [3c]

Membru din 01-01-2014

Subiecte: 1

Comentarii: 3

MULTUMESC MULT PT DETALII SI ITI DORESC DIN TOT SUFLETUL MULTA SANATATE SI SA FIE TOTUL NUMAI BINE SI SA AVETI PARTE DE BUCURII SI SATISFACTII IN VIATA
CU RESPECT
7 liuba_chascear

Membru din 01-01-2014

Subiecte: 0

Comentarii: 3

sunt fata doamnei pecora hafia din mm,si as dori sa-l intreb pe dr.eniu de ce a operat-o pe mama mea daca a stiut ca nu-i de operat.mi-ati spus domnule doctor ca nu ati stiut de boala ei,ciroza la ficat.cum e posibil asa ceva devreme ce ia-ti trimis analiza la bucuresti si dupa multe investigati ati propuso pentru operatie.am gasit-o intr-un hal de nu-mi vine nici sa ma mai gandesc.nimeni nu a schimbat-o.nimeni nu ia dat de mancare ceva,am intrebat femeile din salon si mi-au raspuns ca nimeni nu se uita la ea.cand am ajuns la mama la spital acuza dureri groaznice.am cerut de la asistenta medicala un calmant.a venit dupa o ora cu calmantul.nu-mi permit sa aduc acuzatii.dar as spune la orisicine vrea sa mearga la oncologie cluj ,mai bine sa se lase pagubas
v-am intrebat domnule doctor ce se intampla cu mama.mi-ati raspuns ca este bine,ca operatia a reusit,ca nu sunt probleme,si nici nu a durat o saptamana si mama mea era si ingropata.nu mai inteleg de ce se simtea si domnul doctor anestezist de vina.nu inteleg de ce nu sa apelat la alte metode medicale decat operatia stiinduse gravitatea si avansul boalei.va rog un raspuns pentru sufletul meu.ca sa-mi gasesc si eu linistea.si as dori sa-i multumesc doamnei doctor hica pentru profesionalismul ,pentru omenia dansei,pentru sufletul dansei.multrumesc din inima.
8 liuba_chascear

Membru din 01-01-2014

Subiecte: 0

Comentarii: 3

oare se va deranja sa-mi raspunda cineva si mie?
9 liuba_chascear

Membru din 01-01-2014

Subiecte: 0

Comentarii: 3

unde sa caut si eu un raspuns?
se pare ca nui pasa nimanui.
Răspunde la topic
9 comentarii 1
Notă: informațiile prezentate pe site-ul Ghid-Cancer.ro au rolul de a informa și susține pacienții cu cancer sau aparținătorii acestora, însă nu pot substitui vizita la medic, diagnosticul și tratamentul oferit de acesta în mod direct. Nu ne asumăm nicio răspundere cu privire la efectele pe care acest site le poate avea asupra dvs.
Trimite(Share) pe Facebook
Mergi sus
Trimite linkul pe Whatsapp