Cancer urotelial cu metastaze osoase

Secțiunea: Metastaze osoase
1 comentarii 1
1 RalucaS
1 RalucaS [0c]
07-01-2021, 11:16

Membru din 07-01-2021

Subiecte: 1

Comentarii: 0

Bună ziua, Tatăl meu a fost diagnosticat cu carcinom urotelial cu metastaze osoase și ganglionare locale. De la biopsie, în câteva săptămâni, de la mers cu baston a trecut la stat permanent în pat cu dureri mari când încearcă sa stea în fund. Este cu tratament fentanyl 50 și ketoprofen 2 zi. Urmează sa facem tratament chimio și radio la un spital particular. Pentru orice investigație facem pe lângă costurile investigației trebuie sa folosim ambulanta privata (700 lei transportul). Ce alte variante ar fi în zona Ilfov care sa nu ne epuizeze rapid toate fondurile. Știu ca putem beneficia și de acoperirea unei părți din ch., de îngrijire acasă... ce dr ne-ar putea îndruma sau cum se procedează cu dosarul pentru CAS. Medicul de familie nu ne-a ajutat cu îndrumări. La ce dr. mai putem merge pentru tratament durere coloana (neurolog, ortoped)? Pana acum am consultat dr. urolog (nu e de operat), oncolog în prezent, urmează radioterapeut.
Răspunde la topic
1 comentarii 1
Notă: informațiile prezentate pe site-ul Ghid-Cancer.ro au rolul de a informa și susține pacienții cu cancer sau aparținătorii acestora, însă nu pot substitui vizita la medic, diagnosticul și tratamentul oferit de acesta în mod direct. Nu ne asumăm nicio răspundere cu privire la efectele pe care acest site le poate avea asupra dvs.
Trimite(Share) pe Facebook
Mergi sus
Trimite linkul pe Whatsapp