cancer tiroida nedumerire

Secțiunea: Cancerul de tiroida (noduli tiroidieni)
1 comentarii 1
1 ionescu camelia

Membru din 01-01-2014

Subiecte: 2

Comentarii: 1

in urma cu un an facand o eco gat pt ca eram umflata pe parti [tesut adipos] au depistat noduli tiroida cu aspect papilar la punctie am fost suspectata de malignitate 4...in luna iunie am fost operata iar apoi am facut o sedinta de iod alta daca necesit in martie la cluj ...mentionez ca operatia am facuto la centrul de tumori milano italia unde lucram in acea perioada...la biopsie rezultatul a spus asa;carcinom papilar v capsulat al lobului stang cu infiltrare vasculara si focala si infiltrare cu depasirea capsulei peritumorale.nuspune ce grad este ,eu sunt speriata nu stiu ce am voie sa mananc daca e periculos e adevarat cu o dieta buna poti trai circa 10 ani?acum am 40 ani si multa speranta in descoperirea vindecarii pt cancer va multumesc enorm pt tratamentul trimis pt lipomatoza astept cu nerabdare raspuns sa existati mereu prin voi traim si noi multumim
Răspunde la topic
1 comentarii 1
Notă: informațiile prezentate pe site-ul Ghid-Cancer.ro au rolul de a informa și susține pacienții cu cancer sau aparținătorii acestora, însă nu pot substitui vizita la medic, diagnosticul și tratamentul oferit de acesta în mod direct. Nu ne asumăm nicio răspundere cu privire la efectele pe care acest site le poate avea asupra dvs.
Trimite(Share) pe Facebook
Mergi sus
Trimite linkul pe Whatsapp