cancer - stresul sau supararea

Secțiunea: Cancer pulmonar (bronhopulmonar, plamani)
7 comentarii 1
1 ichim
1 ichim [3c]

Membru din 01-01-2014

Subiecte: 1

Comentarii: 3

Buna ziua,

Mama mea a fost diagnosticata cu carcinom nediferentiat pulmonar.

As dori sa stiu daca stresul sau supararea (sau o posibila raceala) pot fi factori care declanseaza aceasta boala necrutatoare.

Va multumesc mult,
cu respect Ichim
2 valim
2 valim [14c]

Membru din 01-01-2014

Subiecte: 0

Comentarii: 14

Sotul meu a facut de la o simpla raceala.Mergeti la tratament repede.Ce i-a mai spus?
3 ichim
3 ichim [3c]

Membru din 01-01-2014

Subiecte: 1

Comentarii: 3

....din pacate mama mea s-a stins. As fi vrut sa stiu mai multe...
4 ichim
4 ichim [3c]

Membru din 01-01-2014

Subiecte: 1

Comentarii: 3

Mama mea era diagnosticata cu pneumonie interstitiala in fiecare primavara. Anul acesta, la control, nu parea ca este prea grav, dar la un control amanuntit facut la Spitalul de Urgenta s-a descoperit ca are metastaza. Este posibil ca un cancer sa metastazeze fara sa existe semne vizibile?
5 valim
5 valim [14c]

Membru din 01-01-2014

Subiecte: 0

Comentarii: 14

Imi pare extrem de rau.Da,nu da nici un semn pana la metastaze.De aceea este atat de periculoasa boala asta.Cati ani avea?
Noi l-am descoperit din intamplare,ca el se simtea f. bine si era in stadiul 3B si de un an si jum.ma straduiesc sa-l tin in viata,mai mult cu naturiste.Dar dr.au spus ca rezista 6 luni(anul trecut).
6 ichim
6 ichim [3c]

Membru din 01-01-2014

Subiecte: 1

Comentarii: 3

Mama avea 62 ani.
In primavara a inceput sa tuseasca si a mers la doctor la sfarsitul lunii mai. La radiografie nu s-a vazut absolut nimic. A urmat un tratament cu Paxeladin, dupa care a inceput sa oboseasca foarte tare. Am ajuns la spitalul de urgenta unde s-a descoperit ca are cancer la abdomen cu metastazare in plamani. S-a stins la 3 saptamani dupa internarea la spitalul de urgenta. Nu stiu unde am gresit. As vrea sa stiu daca se putea face ceva....

Multumesc mult!
7 valim
7 valim [14c]

Membru din 01-01-2014

Subiecte: 0

Comentarii: 14

Da-mi mail-ul sa-ti trimit mesaj privat
Răspunde la topic
7 comentarii 1
Notă: informațiile prezentate pe site-ul Ghid-Cancer.ro au rolul de a informa și susține pacienții cu cancer sau aparținătorii acestora, însă nu pot substitui vizita la medic, diagnosticul și tratamentul oferit de acesta în mod direct. Nu ne asumăm nicio răspundere cu privire la efectele pe care acest site le poate avea asupra dvs.
Trimite(Share) pe Facebook
Mergi sus
Trimite linkul pe Whatsapp