cancerul si urmarile sale

Secțiunea: Cancerul de ficat (hepatic, hepatocarcinom)
6 comentarii 1
1 jenisilviu
1 jenisilviu [2c]

Membru din 01-01-2014

Subiecte: 1

Comentarii: 2

m-am tratat de cancer la plaman si ficat, actualmente am dureri de nesuportat la picioare,la nivelul articulatiilor... de ce? exista vreun remediu? ce-mi recomandati?
2 ali39
2 ali39 [20c]
23-01-2009, 18:37

Membru din 01-01-2014

Subiecte: 0

Comentarii: 20

Buna ziua . Pai cum v-ati tratat? Ati facut citostatice ? De cat timp, unde, ce , dati mai multe informatii ca sa va putem spune cate ceva !
Si sigur ca exista tratamente naturiste pt tot felul de cancere ,nu stiu cat la suta dau randament dar de ce sa nu luati , rau n-au cum sa va faca !
Astept sa spuneti mai multe !
Alis
3 jenisilviu
3 jenisilviu [2c]
24-01-2009, 10:45

Membru din 01-01-2014

Subiecte: 1

Comentarii: 2

Multumesc.Buna ziua.Tratamentul a fost facut cu citostatice in strainatate,din luna august 2008,s-a terminat tratamentul pe 1dec. 2008.Am avut cancer la plaman cu extindere la ficat,acu ficatul pare a fi curat,iar la plaman celula cenceroasa este inactiva.Am de la1 ian.2009 dureri f.mari la picioare in zona articulatiilor,feselor,gleznelor. Intrebarea este de ce?din lipsa de calciu ce a fost distrus de citostatice sau din alte cauze?Daca mai doriti amanunte intrebati-ma. Multumesc.
4 ali39
4 ali39 [20c]
24-01-2009, 18:51

Membru din 01-01-2014

Subiecte: 0

Comentarii: 20

Orice e important ,spuneti-mi dvs. O sa citesc totul si maine mai vb!
Aliss
5 jenisilviu
5 jenisilviu [2c]
25-01-2009, 17:09

Membru din 01-01-2014

Subiecte: 1

Comentarii: 2

ALI39 salut si multumesc. Dupa cum am spus durrile suntin zona de articulare apicioarelor:glezne,genunchi,sold.Pe lungimea osului nu.Separe ca nu este lipsa de calciu ptr.ca la injectie intravenos cu calciu senzatia de caldura apare imediatplus celelalte simptome.Atunci ce este?O inflamatie ca in art. silviu_m74?In rest nu doare nici unul din cele 2 organe afectate de tumora.CT ultim arata bine. Multumesc silviu_m74 si danabv.
6 ali39
6 ali39 [20c]
26-01-2009, 10:28

Membru din 01-01-2014

Subiecte: 0

Comentarii: 20

Nu stiu ce sa va spun in aceasta situatie,e foarte delicata si imi pare nespus de rau ca treceti prin aceasta situatie dureroasa . Presupun ca aceste citostatice v-au afectat sistemul osos si poate e nevoie de putin ajutor in sensul ca va trebuie un tratament adecvat pt acele inflamatii , avand in vedere ca CT a iesit bine, adica nu aveti metastaze osoase. Dar medicul oncolog care va ingrijeste ce v-a mai spus ? Nu a zis nimic adica nu v-a recomandat si altceva avand in vedere boala dvs?
Tinand cont si de ce v-au spus domnii de mai sus haideti sa cautam impreuna un tratament naturist , o crema , pe care sa o aplicati peste locurile dureroase.
Eu am facut un tratament c-am vreo 4 luni cu un gel-crema de la Aloe Vera si credeti-ma ca a dat rezultate.
Nu e rau daca l-ati incerca si dvs. nu are cum sa va faca rau ,dimpotriva !
Ce ziceti ?
Astept sa mai vb !
Alisia
Răspunde la topic
6 comentarii 1
Notă: informațiile prezentate pe site-ul Ghid-Cancer.ro au rolul de a informa și susține pacienții cu cancer sau aparținătorii acestora, însă nu pot substitui vizita la medic, diagnosticul și tratamentul oferit de acesta în mod direct. Nu ne asumăm nicio răspundere cu privire la efectele pe care acest site le poate avea asupra dvs.
Trimite(Share) pe Facebook
Mergi sus
Trimite linkul pe Whatsapp
Accept cookies Informare Cookies Folosim cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.