cancer pulmonar --- foarte urgent, va rog mult un raspuns

Secțiunea: Cancer pulmonar (bronhopulmonar, plamani)
3 comentarii 1
1 AAndreea
1 AAndreea [0c]

Membru din 01-01-2014

Subiecte: 1

Comentarii: 0

Cine stie ce markeri tumorali se folosesc in cazul cancerului pulmonar? In ce consta analiza respectiva, mentionez ca nu stiu nimic despre ea. Si unde anume se poate face in Bucuresti?? Va multumesc din suflet si astept un raspuns.
2 valim
2 valim [14c]

Membru din 01-01-2014

Subiecte: 0

Comentarii: 14

Buna,
Sotul meu a facut markeri,dar am inteles ca nu exista pt.plamani.Se fac la Matei Bals din capitala
3 lyanageorgescu
3 lyanageorgescu [101c]

Membru din 22-07-2009

Subiecte: 0

Comentarii: 101

NSE pentru cancerul pulmonar cu celule mici, CYFRA 21-1 pentru formele nonmicrocelulare --sunt cei mai specifici dar nu au valoare absoluta.Pot fi in limite normale si boala sa existe.Cand se depisteaza valori crescute sunt factori de prognostic. Mai putin frecventi sunt: TA-4,ACE, CA19-9, CA125.Sunt markeri serici.Se fac la laboratoare in general particulare gen SYNEVO, SANADOR,MEDSANA etc...
Răspunde la topic
3 comentarii 1
Notă: informațiile prezentate pe site-ul Ghid-Cancer.ro au rolul de a informa și susține pacienții cu cancer sau aparținătorii acestora, însă nu pot substitui vizita la medic, diagnosticul și tratamentul oferit de acesta în mod direct. Nu ne asumăm nicio răspundere cu privire la efectele pe care acest site le poate avea asupra dvs.
Trimite(Share) pe Facebook
Mergi sus
Trimite linkul pe Whatsapp