cancer la plamani (metastaza la rinichi) - neoperabil

Secțiunea: Cancer pulmonar (bronhopulmonar, plamani)
4 comentarii 1
1 Roxanaa
1 Roxanaa [0c]
21-12-2011, 13:32

Membru din 21-12-2011

Subiecte: 1

Comentarii: 0

Buna seara. Tatal meu a fost diagnosticat acum 2 saptamani cu cancer la plamani (metastaza la rinichi )- neoperabil. Sunt disperata deoarece are doar 45 de ani si nu as vrea sa-l pierd. A facut o gramada de analize, radiografii, tomografe, iar acum trebuie sa inceapa citostaticile. As vrea sa stiu ce remedii naturiste exista, pe langa tratamentul medicamentos. Sunt foarte suparata si ma doare foarte tare sufletul pentru nu stiu ce sa fac, nu stiu cu ce sa-l ajut. Va multumesc! Multa sanatate!
2 RaulDuke
2 RaulDuke [7763c]
21-12-2011, 10:53

Membru din 12-04-2011

Subiecte: 1

Comentarii: 7763

din pacate singurul lucru demonstrat ca poate sa prelungeasca viata in acest caz, si sa intarzie progresia simptomelor, este tratamentul oncologic specific, cu citostatice, tratament tintit si eventual radioterapie. din pacate insa scopul acestui tratament, impreuna cu cel suportiv, este numai paliatia, pentru ca nu exista nici o solutie de vindecare.
ne pare rau pentru acest diagnostic primit de voi! nu exista "remedii naturiste" cu eficienta dovedita, ci doar sperata.
3 adamantium
3 adamantium [24c]
21-12-2011, 11:21

Membru din 12-12-2011

Subiecte: 0

Comentarii: 24

ar fi bine de stiut ce fel de tumoara este, deci bronchoscopie si PE. insa daca are metastaze deja in rinichi, sansele sunt slabe. eu as avea incredere in citostatice moderne si radioterapie, insa diferenta intre cu si fara tratament la un carcinom bronchial cu celule mici de ex. este de cateva luni
4 RaulDuke
4 RaulDuke [7763c]
21-12-2011, 13:32

Membru din 12-04-2011

Subiecte: 1

Comentarii: 7763

pana una alta nu stim daca e vorba de "cu celule mici" sau altceva, deci nu are rost sa facem predictii.
Răspunde la topic
4 comentarii 1
Notă: informațiile prezentate pe site-ul Ghid-Cancer.ro au rolul de a informa și susține pacienții cu cancer sau aparținătorii acestora, însă nu pot substitui vizita la medic, diagnosticul și tratamentul oferit de acesta în mod direct. Nu ne asumăm nicio răspundere cu privire la efectele pe care acest site le poate avea asupra dvs.
Trimite(Share) pe Facebook
Mergi sus
Trimite linkul pe Whatsapp