Cancer ovarian, insuficienta renala dupa operatie?

Secțiunea: Cancerul de ovar (ovarian)
1 comentarii 1
1 soso67
1 soso67 [0c]
04-05-2009, 21:45

Membru din 04-05-2009

Subiecte: 1

Comentarii: 0

Buna ziua,
In cazul in care la aprox 10 zile dupa operatie pacienta a ajuns in stare urgenta la spital si vomita incontinuu si nu urineza sau are scaun de 4 zile poate fii vorba despre insuficienta renala?Am vazut ca primeste "Controloc " sau asa ceva, dar ma ingrijoreaza cantitatea de voma si banuiesc ca e posibil din mom ce varsa si reclama dureri de stomac sa fie vorba de tot de tumoarea de la ovare extirpata care poate s-a extins.Nu cunosc f multe detalii, celulele sunt de gradul 2 am inteles, dc e posibil sa mi spuneti cam ce demersuri as putea sa fac...Este vorba despre o cunostinta, medicul de la Spitalul Municipal Timisoara ne-a spus astazi ca pana miercuri cad e programata la tomograf nu poate sti nimic cu siguranta.Ma intreb daca e posibil.....
Răspunde la topic
1 comentarii 1
Notă: informațiile prezentate pe site-ul Ghid-Cancer.ro au rolul de a informa și susține pacienții cu cancer sau aparținătorii acestora, însă nu pot substitui vizita la medic, diagnosticul și tratamentul oferit de acesta în mod direct. Nu ne asumăm nicio răspundere cu privire la efectele pe care acest site le poate avea asupra dvs.
Trimite(Share) pe Facebook
Mergi sus
Trimite linkul pe Whatsapp