cancer mamar la barbati - sugestii

Secțiunea: Cancerul de san (mamar)
3 comentarii 1
1 mihai9210
1 mihai9210 [1c]
26-06-2009, 00:01

Membru din 01-01-2014

Subiecte: 1

Comentarii: 1

as vrea sugestii de la un medic daca se poate care este calificat in chesti din astea bun de vreo 2 sau 3 ani in coace tot simpt la sanul drept o mica umflatura ,nu-i pot spune chiar o umflatura este ca o mica fasie de 1 cm lungime care se pozitioneaza intre coaste si la atingere este relativ dureroasa dar daca masezi putin zona nu se mai simte durerea.as vrea sa stiu daca chiar este ceva serios?
2 MonaMD
2 MonaMD [2c]
20-12-2008, 16:13

Membru din 20-12-2008

Subiecte: 0

Comentarii: 2

Aveti sanii mariti? Cresterea sanilor la barbati se numeste ginecomastie. La barbatii cu ginecomastie cancerul mamar este posibil. Ce varsta aveti si de ce afectiuni ati suferit? Ce tratamente ati urmat? (Ginecomastia poate fi determinata de unele medicamente). Cel mai bine ar fi sa va vada un medic. Mergeti initial la medicul de familie.
3 radu_2002
3 radu_2002 [1c]
03-06-2009, 15:55

Membru din 03-06-2009

Subiecte: 0

Comentarii: 1

buna....am si eu problema ginecomastiei si ma darama foarte tare psihic ideea doar!la medicul de familie... nu pot sa merg pentru ca mi-e jena din anumite puncte de vedere,iar in alta parte probabil trebuieste o trimitere,nu?se trateaza cumva?se poate face ceva?am devenit atat de stresat din cauza asta incat nu mai pot purta orice haina....va multumesc!
Răspunde la topic
3 comentarii 1
Notă: informațiile prezentate pe site-ul Ghid-Cancer.ro au rolul de a informa și susține pacienții cu cancer sau aparținătorii acestora, însă nu pot substitui vizita la medic, diagnosticul și tratamentul oferit de acesta în mod direct. Nu ne asumăm nicio răspundere cu privire la efectele pe care acest site le poate avea asupra dvs.
Trimite(Share) pe Facebook
Mergi sus
Trimite linkul pe Whatsapp