Cancer mamar

Secțiunea: Cancerul de san (mamar)
3 comentarii 1
1 AlessiaM
1 AlessiaM [0c]
16-11-2022, 18:19

Membru din 16-11-2022

Subiecte: 1

Comentarii: 0

Bună seara
Va prezint în cele ce urmează cazul mamei mele,are 60 de ani și în urma administrării celei de a treia doze de vaccin Pfizer s au dezlănțuit o serie de probleme medicale...
În luna ianuarie fiind în vacanta în afară,a ajuns în urgenta în cod roșu cu varice esofagiene aici i s a depistat si ciroza hepatica în copilărie suferind de hepatita b fiind tratată si fara recidiva,acolo I au făcut o serie de analize,biopsie scintigrafie osoasa,rmn cu substanța de contrast, etc fiind externata cu diagnostic incert în urma biopsiei,noi ne am axat doar pe tratarea cirozei pt ca reținea lichid ascitic,am refăcut alte doua rmn uri (unde se evidențiau posibile metastaze osoase) i s a diagnosticat si trombocitopenie severa,recent am descoperit și tumora la sânul drept maligna din păcate,durerile ei se intensifica zilnic asteptand răspunsurile medicilor...
Din cauza cumulului de probleme nu I se pot administra antidolorifice pentru ca I afectează ficatul, medicii oncologi ne primesc doar cu trimitere sau cu plata dar timpul trece și noi nu avem nici o soluție concreta...
Idee este ca ea se simte pe zi ce trece mai rău si in așteptarea unui răspuns de la examenul imunohistochimic,eu ma simt neputincioasa ca nu o pot ajuta mai mult...dacă aveți vreo sugestie sau îndrumare...
Va mulțumesc anticipat
BIU
2 caro
2 caro [38c]
18-11-2022, 14:25

Membru din 14-08-2022

Subiecte: 1

Comentarii: 38

Răspuns pentru (AlessiaM, 16-11-2022, 18:19:10):

pai si nu aveti medic de familie sau card de sanatate?
ca sa obtineti trimiterea
yuckgh
3 Paul-Oncohelp
3 Paul-Oncohelp [69c]
28-11-2022, 18:19

Membru din 30-09-2021

Subiecte: 0

Comentarii: 69

Buna seara, se poate tratat cancerul mamar si atunci cand pacientul asociaza patologie hepatica; din mesaj nu prea mi-am dat seama unde anume este localizata durerea; pentru mai multe detalii puteti sa imi lasati un mesaj privat sau va astept la spital/cabinet fara bilet de trimitere sau plata consultatiei
Răspunde la topic
3 comentarii 1
Notă: informațiile prezentate pe site-ul Ghid-Cancer.ro au rolul de a informa și susține pacienții cu cancer sau aparținătorii acestora, însă nu pot substitui vizita la medic, diagnosticul și tratamentul oferit de acesta în mod direct. Nu ne asumăm nicio răspundere cu privire la efectele pe care acest site le poate avea asupra dvs.
Trimite(Share) pe Facebook
Mergi sus
Trimite linkul pe Whatsapp