cancer la san stadiu 2b

Secțiunea: Cancerul de san (mamar)
2 comentarii 1
1 alice77lucia
1 alice77lucia [0c]
16-08-2009, 20:52

Membru din 16-08-2009

Subiecte: 1

Comentarii: 0

o am pe mama in varsta de 55 ani ia iesit pe piele o alunita care ii tot crestea afost s-a operat si i la trimis la analize si biopsia ia zis cancer de piele a fost la un oncolog si ia spus ca nu necesita tratament medicamentos si sa mearga la control lunar nici dupa o luna ia aparut nodul la san si in urma mamografiei a rezultat ca are cancer la san stadiu 2b iar oncologul nu stie daca nu ii sunt afectati plamani sau ficatul as dorii sa stiu mai multe cat de grav este ca nu cunosc nimic dspre boala aceasta
2 ugur
2 ugur [24c]
16-08-2009, 20:52

Membru din 01-01-2014

Subiecte: 5

Comentarii: 24

BUNA SEARA MA NUMESC SIMONA SI SUNT DIN CRAIOVA.SI EU AM AVUT UN CAZ SIMILAR CU AL TAU.SUNT FOARTE MULTE DE SPUS DESPRE ACEASTA BOALA DAR INAINTE DE TOATE TREBUIE SA NU TE PANICHEZI SI SA AI INCREDERE SI RABDARE.INAINTE DE TOATE INCEARCA SA GASESTI UN ONCOLOG BUN SI UN CHIRURG EI SUNT CEI CARE TE POT AJUTA CEL MAI MULT.IAR DACA VREI SA AFLI DACA MAI ESTE RASPANDIT IN ALTA PARTE A CORPULUI TREBUIE SA TE DUCI LA UN CT COMPUTER TOMOGRAF SI AFLI DACA MAI ESTE RASPANDIT SI IN ALT ORGAN.SI INCA CEVA CEL MAI BINE TREBUIE SA FACI TRATAMENT ONCOLOGIC SI APOI SA FACI OPERATIA SI RECOMANDABIL SA FACA MASECTOMIE TOTATLA ADICA SA TAIE TOT SANUL CA SA NU MAI RAMANA NICROBUL ACOLO SI SA NU MAI POATE SA SE RASPANDEASCA SI LA ALTE ORGANE.TE ROG SA MAI COMUNICI CE ALTE DETALI MAI AI SI MAI VB.SANATATE SI AI INCREDERE IN TINE1
Răspunde la topic
2 comentarii 1
Notă: informațiile prezentate pe site-ul Ghid-Cancer.ro au rolul de a informa și susține pacienții cu cancer sau aparținătorii acestora, însă nu pot substitui vizita la medic, diagnosticul și tratamentul oferit de acesta în mod direct. Nu ne asumăm nicio răspundere cu privire la efectele pe care acest site le poate avea asupra dvs.
Trimite(Share) pe Facebook
Mergi sus
Trimite linkul pe Whatsapp