cancer la san - carcinom invaziv mamar - ajutati-ma va rog!

Secțiunea: Cancerul de san (mamar)
1 comentarii 1
1 NICOTOMMY
1 NICOTOMMY [0c]

Membru din 01-01-2014

Subiecte: 3

Comentarii: 0

mama mea a fost operata exact i-au extirpat sanul drept.as dori daca ma puteti ajuta sa inteleg rezultatele ptr ca nu stim prea multe.aceste rezultate sunt din proba de la san un anume cub de parafina nu stiu exact prea multe ptr ca mama nu a intrbat exact deci rezultatele sunt ------------ck34beta e12pozitiv zonal in tumora ,,ck5/6pozitiv in rare celule tumorale dispersate,,p63 negativ in celule tumorale,,cerbb2egativ in celule tumorale,,egfrnegativ in celule tumorale,pozitiv in vase(microangiogeneza),,top-2a pozitiv 60%in celule tumorale,,p53pozitiv70-75%in celule tumorale..ki67pozitiv 30-40%in tumora,,,,,,,,,,,,,diagnosticul mamei este carcinom invaziv mamar tip ductal comun-va rog frumos sa ma ajutati sa inteleg in ce situatie este mama mea.va multumesc
Răspunde la topic
1 comentarii 1
Notă: informațiile prezentate pe site-ul Ghid-Cancer.ro au rolul de a informa și susține pacienții cu cancer sau aparținătorii acestora, însă nu pot substitui vizita la medic, diagnosticul și tratamentul oferit de acesta în mod direct. Nu ne asumăm nicio răspundere cu privire la efectele pe care acest site le poate avea asupra dvs.
Trimite(Share) pe Facebook
Mergi sus
Trimite linkul pe Whatsapp