cancer la plamani

Secțiunea: Cancer pulmonar (bronhopulmonar, plamani)
1 comentarii 1
1 lore32
1 lore32 [0c]
22-08-2009, 00:35

Membru din 22-08-2009

Subiecte: 1

Comentarii: 0

suferinta mamei a inceput acum un an de zile, cand a fost diagnosticata cu tuberculoza. agonia s a prelungit pana in iunie ,anul acesta, cand a fost operata la plamani, la iasi. dupa un an (!!) au descoperita ca are metastaze la plamani. a fost trimisa din nou in botosani, unde i au dat diagnosticul final - cancer la plamani cu metastaza pleurala si "probabil" la rinichi. "probabil", pt ca asa s a exprimat doamna doctor Movanu, de la spitlaul de oncologie din botosani... deesemena, dansa mi a spus ca nu exista vindecare. SE MAI POATE FACE CEVA??? a inceput chimioterapia, dar fiind deja foarte slabita, nu le tolereaza acest tratament. in afara de speranta unui miracol , ce mi mai ramane de facut?s a vindecat cineva?
va rog, dati mi o speranta, un tratament, o alinare!
Răspunde la topic
1 comentarii 1
Notă: informațiile prezentate pe site-ul Ghid-Cancer.ro au rolul de a informa și susține pacienții cu cancer sau aparținătorii acestora, însă nu pot substitui vizita la medic, diagnosticul și tratamentul oferit de acesta în mod direct. Nu ne asumăm nicio răspundere cu privire la efectele pe care acest site le poate avea asupra dvs.
Trimite(Share) pe Facebook
Mergi sus
Trimite linkul pe Whatsapp