cancer de stomac cu cativa ganglioni dar fara metastaze

Secțiunea: Cancerul de stomac (gastric)
11 comentarii 1
1 cri cri
1 cri cri [0c]
14-04-2011, 23:14

Membru din 14-04-2011

Subiecte: 1

Comentarii: 0

Tata are 68 ani si tocmai i-au diagnosticat un cancer de stomac cu cativa ganglioni dar fara metastaze. Toata lumea spune ca trebuie operat si ca are sanse. Apoi trebuie sa face o chimioterapie. Stie cineva ceva sau ati trecut prin asta?
Multumesc pentru raspunsuri!
2 Dr. Adam Evelina

Membru din 01-01-2014

Subiecte: 0

Comentarii: 4

Poate face in paralel si un tratament natursit pentru a suporta mai bine chimioterapia
3 anacristina
3 anacristina [4c]

Membru din 01-01-2014

Subiecte: 1

Comentarii: 4

Buna!
Numele meu este Ana.
Tatal meu s-a operat la inceputul lunii august de cancer la plaman si acum face chimioterapie.Noi (familia) nu am avut ragaz sa ne gandim daca operatia este cea mai buna idee-doctorii ne-au spus ca avanseaza repede si cel mai bine pentru el ar fii sa se opereze.Am aflat joi ca are tumoare si luni s-a si operat.Ulterior o colega de la munca mi-a dat un tratament naturist pe care sper ca tatal meu sa mai aiba sansa sa-l poata urma dupa ce termina chimioterapia.Acest tratament nu poate fii urmat imediat dupa operatie sau dupa chimioterapie-trebuie facuta o pauza de 2-5 luni.Tratamentul este al lui Rudolf Breuss-cauta pe Google.Bunica colegei mele avea cancer gradul IV-metastaza-doctorii ii mai dadusera 2 saptamani...Au trecut 3 ani de atunci si dansa este bine si in clipa de fata.Daca nu gasesti pe Google contacteaza-ma --------------*
Este greu sa decizi ce este mai bine pentru tatal tau-stiu asta din propie experienta.Eu as fii vrut sa aflu de acest tratament inainte ca tatal meu sa se opereze dar asta este.
Multa sanatate!


(*modificat de admin)
4 cristinuta
4 cristinuta [1c]

Membru din 01-01-2014

Subiecte: 0

Comentarii: 1

Buna,ma numesc Cristina.Mama mea s-a operat acum 3 luni la stomac,dupa operatie ne-au spus ca nu se mai poate face nimic...e metastaza.Noi(familia)nu acceptam un astfel de raspuns,stie cineva ce e de facut?va rog din suflet!
5 carmen-camelia

Membru din 01-01-2014

Subiecte: 1

Comentarii: 2

pentru Cri-cri: daca mai vrei un sfat scrie-mi --------------*
Sotul meu a fost operat in 29.11.2006 de carcinom gastric si este bine si sper sa fie bine si pe mai departe.


(*modificat de admin)
6 roxytoxyc
6 roxytoxyc [1c]
24-06-2009, 10:28

Membru din 24-06-2009

Subiecte: 0

Comentarii: 1

Buna Numele meu este Roxana Cumnatul meu in varsta de 29 ani este internat la Urgenta Acuza dureri de stomac de aproape o luna I s a facut parascopie iar variantele sunt TBC sau cancer Am pozele facute la parascopie Daca ma poate ajuta cineva cu o parere un diagnostic ceva va rog frumos Are 2 copii un baietel de 5 ani si o fetita de 3 ani Trebuie sa se faca bine Va multumesc
7 madakuta
7 madakuta [3c]
14-04-2011, 12:28

Membru din 14-04-2011

Subiecte: 0

Comentarii: 3

buna ziua numele meu este madalina.bunicul meu are 68 de ani şi a fost diagnosticat cu cancer la stomac acum trei ani.s-a operat dar a reaparut anul acesta tot in acel loc.ce trebuie sa faca?
neam gandit la un tratament naturist este bine?va rog mult aştept un raspuns
8 RaulDuke
8 RaulDuke [7763c]
14-04-2011, 12:56

Membru din 12-04-2011

Subiecte: 1

Comentarii: 7763

tratamentul naturist nu cred ca dauneaza, dar in acelasi timp nu ajuta nici cat o cana de apa in cazul cancerului. ce trebuie sa faci este simplu: 1. sa mergeti la oncolog; 2. sa ne furnizezi si noua mai multe detalii referitor la diagnostic, stadiu, extensie, examen microscopic, ce tratamente a facut, unde s-a tratat, etc.
multa bafta !
9 madakuta
9 madakuta [3c]
14-04-2011, 19:50

Membru din 14-04-2011

Subiecte: 0

Comentarii: 3

am inteles.diagnostic:adenocarcinom moderat diferentiat cu celule in *inel cu pecete*macroscopie :2 fragmente tisulare cu 0, 3 -0, 1 cm.va rog şami recomandati un doctor oncolog şi şami şpuneti ce avem de facut in aceasta situatie
10 madakuta
10 madakuta [3c]
14-04-2011, 19:52

Membru din 14-04-2011

Subiecte: 0

Comentarii: 3

am uitat sa va spun ca a fost internat la spitalul din braila la domnul doctor talanca
11 RaulDuke
11 RaulDuke [7763c]
14-04-2011, 23:14

Membru din 12-04-2011

Subiecte: 1

Comentarii: 7763

probabil ca se impune o tomografie computerizata (CT) de abdomen si torace. a fost operat a doua oara sau s-a pus diagnosticul dupa o endoscopie ? in orice caz trebuie sa se prezinte la oncolog care sa vada ce se indica, fie citostatice fie iradiere. singurele clinici pe care le stiu sunt in bucuresti: Institutl Oncologic Fundeni si la Spitalul Coltea. orice oncolog de aici este ok, in general.
Răspunde la topic
11 comentarii 1
Notă: informațiile prezentate pe site-ul Ghid-Cancer.ro au rolul de a informa și susține pacienții cu cancer sau aparținătorii acestora, însă nu pot substitui vizita la medic, diagnosticul și tratamentul oferit de acesta în mod direct. Nu ne asumăm nicio răspundere cu privire la efectele pe care acest site le poate avea asupra dvs.
Trimite(Share) pe Facebook
Mergi sus
Trimite linkul pe Whatsapp