cancer de pancreas

Secțiunea: Cancerul de pancreas
3 comentarii 1
1 stela1959
1 stela1959 [2c]
04-12-2009, 20:23

Membru din 26-11-2009

Subiecte: 1

Comentarii: 2

Din pacate pentru cancerul de pancreas cu metastaze , inoperabil , sansele de supravietuire sunt foarte mici. O spun in cunostiinta de cauza pentru ca si eu sunt in aceasta situatie.Exista unele tratamente naturiste care mai ajuta ceva-ceva. ----------*


(*modificat de administrator)
2 randunica
2 randunica [3c]
30-11-2009, 11:58

Membru din 03-11-2009

Subiecte: 0

Comentarii: 3

Spuneti-mi va rog , ati urmat tratament cu citostatice? Daca da, cum va simteati atunci?
Sotul meuare cancer la pancreas cu metastaza la ficat ,face citostatice ,ste la sfarsitul cilului al doilea si le suporta foarte greu are greturi si diaree mai tot timpul,de aceea a slabit de la 104Kg in 12.09.2009 la 68Kg acum in 30.11.2009 si cred ca va mai slabi.Nu mananca mai nimic, iar lichide bea dar,degeaba, deshidratatrea este foarte mare
putem sa discutam mai mult legat de tratament si de dieta?
3 stela1959
3 stela1959 [2c]
04-12-2009, 20:23

Membru din 26-11-2009

Subiecte: 1

Comentarii: 2

am facut citostatice si am avut aceleasi reactii ca tatal tau ,Mai mult , neputind sa beau nici apa am facut tromboflbita. Acum am renuntat definitiv la citostatice , cu acceptul medicului , pentru ca eu aleg calitatea vietii si nu lungimea ei.decit sa traiesc citeva luni in plus prefer sa nu mai vomit sa nu mai am acele reactii urite. ---*

(*modificat de administrator).
Răspunde la topic
3 comentarii 1
Notă: informațiile prezentate pe site-ul Ghid-Cancer.ro au rolul de a informa și susține pacienții cu cancer sau aparținătorii acestora, însă nu pot substitui vizita la medic, diagnosticul și tratamentul oferit de acesta în mod direct. Nu ne asumăm nicio răspundere cu privire la efectele pe care acest site le poate avea asupra dvs.
Trimite(Share) pe Facebook
Mergi sus
Trimite linkul pe Whatsapp