cancer de colon

Secțiunea: Cancerul de colon
3 comentarii 1
1 angyluca
1 angyluca [1c]
05-03-2010, 10:49

Membru din 11-02-2011

Subiecte: 5

Comentarii: 1

Va multumesc ca mi-ati raspuns asa de repede,vreau sa va spun ce mi-a zis chirurgul dupa ce a deschis-o:ca tumora este mare incat invadeaza peretele abdominal,dar nu are metastaze la distanta,ei ar fi extirpat-o,dar vin vasele de sange de la picior,daca scade in dimensiuni dupa chimio si radio,mai incearca odata.Chiar acele vase de sange nu se pot inlocui cu altele artificiale,sau nu se poate face nimic?avand in vedere ca celelalte organe nu sant afectate(ficat,plamani,creier,..)Am auzit ca s-au extirpat tumori gigant?La noi de ce sa nu se poata?eu tot mai sper.....
2 Teodora M.
2 Teodora M. [48c]
24-09-2009, 20:48

Membru din 10-02-2009

Subiecte: 3

Comentarii: 48

Exista vase de sange mari in organism care atinse provoaca o hemoragie atat de puternica incat chiar fiind pe masa de operatie e posibil sa nu se poate opri...Deci trebuie facut tratament asa cum s-a recomndat. Sanatate multa!
3 andreey90
3 andreey90 [7c]
05-03-2010, 10:49

Membru din 05-03-2010

Subiecte: 1

Comentarii: 7

pentru miha bc. Te rog frumos spune-mi si mie care au fost primele semne ale bolii si ce analize s-au facut la inceput pentru detectarea acestei boli. Multumesc si Sanatate maxima la toata lumea !!!
Răspunde la topic
3 comentarii 1
Notă: informațiile prezentate pe site-ul Ghid-Cancer.ro au rolul de a informa și susține pacienții cu cancer sau aparținătorii acestora, însă nu pot substitui vizita la medic, diagnosticul și tratamentul oferit de acesta în mod direct. Nu ne asumăm nicio răspundere cu privire la efectele pe care acest site le poate avea asupra dvs.
Trimite(Share) pe Facebook
Mergi sus
Trimite linkul pe Whatsapp