Cancer de col uterin

Secțiunea: Cancerul de col uterin
4 comentarii 1
1 Iliant Sabrina
04-11-2013, 08:17

Membru din 04-11-2013

Subiecte: 1

Comentarii: 1

Buna seara, numele meu este sabrina am 20 de ani si am o intrebare pentru persoanele care s-au luptat cu, cancerul de col uterin. Mama mea sufera de aceasta boala a fost operata dar cancerul a recidivat si nu a vrut sa imi dea detalii dar mi-a spus ca singura ei sansa, si nici aceea nu e suta la suta, ar fi sa ii scoata vezica urinara si sa ii puna niste pungi...Mama mea a decis sa nu se opereze si a intrerupt orice tratament, iar acum este internata in spital deoarece tumora ii apasa pe anumiti nervi si piciorul stang este foarte umflat...Ceea ce vreau eu sa intreb este daca mama mea ar accepta sa se opereze ar exista vreo sansa sa inlocuiasca acele pungi??? Sunt disperata si nu stiu la cine sa mai apelez...va rog daca stiti orice posibilitate de a trai, va multumesc!
2 MARTON
2 MARTON [617c]
03-11-2013, 23:53

Membru din 08-06-2014

Subiecte: 15

Comentarii: 617

cand am fost internat la spitalul panduri dupa fiecare operatie am avut sonda pt a urina si iti spun ca nu era asa de grav, si din cate am observat la alti pacienti au acceptat "punguta" nu era asa greu daca pui in balanta viat ta si a celor din jurul tau mai presus ca lenea si comoditatea ta. daca vrei mai discutam ----*


(*modificat de admin)
optimismul si sprijinul cheia vindecarii
3 RaulDuke
3 RaulDuke [7763c]
04-11-2013, 01:31

Membru din 12-04-2011

Subiecte: 1

Comentarii: 7763

din pacate ma tem ca in cazul unui cancer de col uterin, care a recidivat, si care acum necesita o interventie chirurgicala pentru drenajul cailor urinare, lucrurile nu arata favorabil deloc, iar sansele sunt ca ce prezinti tu, fara sa ai prea multe detalii medicale, sa nu fie o boala vindecabila. ai cumva mai multe detalii tehnice, eventual niste documente medicale din care poti prelua rezultatele, ca sa ne lamuresti mai bine si sa iti putem si noi raspunde mai bine, despre prognostic sau alte optiuni de tratament ?
4 Iliant Sabrina
04-11-2013, 08:17

Membru din 04-11-2013

Subiecte: 1

Comentarii: 1

Detalii nu am dar o sa incerc sa fac rost... va multumesc mult pentru raspunsuri
Răspunde la topic
4 comentarii 1
Notă: informațiile prezentate pe site-ul Ghid-Cancer.ro au rolul de a informa și susține pacienții cu cancer sau aparținătorii acestora, însă nu pot substitui vizita la medic, diagnosticul și tratamentul oferit de acesta în mod direct. Nu ne asumăm nicio răspundere cu privire la efectele pe care acest site le poate avea asupra dvs.
Trimite(Share) pe Facebook
Mergi sus
Trimite linkul pe Whatsapp