cancer col uterin stadiul 2 B

Secțiunea: Cancerul de col uterin
44 comentarii 1 2 3
41 RaulDuke
41 RaulDuke [7763c]
18-09-2014, 17:52

Membru din 12-04-2011

Subiecte: 1

Comentarii: 7763

Răspuns pentru (Denisaa, Azi, ora 16:59:54):


pot sa va ajut daca sunteti in/din bucuresti. probabil ca nu a inceput radioterapia pentru ca nu sunt locuri si este nevoie sa fie programata.
42 Denisaa
42 Denisaa [4c]
18-09-2014, 20:18

Membru din 30-08-2014

Subiecte: 0

Comentarii: 4

RaulDuke.. Nu suntem din/in buc...suntem din Vulcan.. Și e cam rau și cu transportul, dar nu contează.. Nu poate sa rămână la același doctor dar sa facă radioterapia în alta parte, unde au locuri (dacă asta e cauza, de nu o suna).ia făcut niște puncte pe burta și a zis ca o sa sune..și mama când ia cerut nr de tel nu au vrut sa îl dea. Chiar nu știu ce sa facem.. Sau măcar în alte locuri unde se face radioterapie și chimio..m-am tot uitat pe internet dar nu am găsit nimic.. Cine știe când o sa o sune.. Eventual sa îl sune pe doctor și sa îl întrebe pe el..Dar oare el ar știi?sau măcar sa zică ce sa facă..ca de așteptat nu e ok. Nu mai știu..m-am demoralizat cu totul..
Denisa
43 RaulDuke
43 RaulDuke [7763c]
18-09-2014, 21:57

Membru din 12-04-2011

Subiecte: 1

Comentarii: 7763

Răspuns pentru (Denisaa, Azi, ora 20:18:41):


ma tem ca nu stiu ce altceva e de facut.
44 MARTON
44 MARTON [617c]
20-09-2014, 23:56

Membru din 08-06-2014

Subiecte: 15

Comentarii: 617

DENISA in ROMANIA aceasta asteptare sau lista cum se numeste oficial este o metoda de triere a pacientilor si de economie bugetara,la tipul meu de cancer rata de supravietuire este de 15-20% si de aici si cele afirmate mai sus deoarece nimeni nu ar da bani(tratamente) la 100 de pacienti daca doar la 15-20% ar avea si finalizare.
Si aici in BUCURESTI multe din centrele de tratament de chimio sau radioterapie sunt supraaglomerate si multi pacienti sunt refuzati si trimisi la urmatorul, sau sunt pusi pe liste de asteptare, si eu am fost in situatia mamei tale in octombrie cand aveam de asteptat pana in decembrie sau sami fac singur rost de tratament si am ales sa nu astept sami zica medicul ca nu se mai poate face nimic si asa pe 20 noiembrie cancerul imi mai daduse doua metastaze pe plamani, in cancer o luna este mult si cu cat se incepe mai repede tratamentul cu atat sansele de supravietuire cresc,SA STII CA NICI UN MEDIC NU ITI VA RECOMANDA CE TIAM ZIS EU, dar medicul meu mia zis citez: NAM FOST DE ACORD CU SOLUTIA TA DAR A MERITAT SI AM CITIT DE DOUA ORI REZULTATELE SI NICI ACUM NUMI VINE SA CRED.
optimismul si sprijinul cheia vindecarii
Răspunde la topic
44 comentarii 1 2 3
Notă: informațiile prezentate pe site-ul Ghid-Cancer.ro au rolul de a informa și susține pacienții cu cancer sau aparținătorii acestora, însă nu pot substitui vizita la medic, diagnosticul și tratamentul oferit de acesta în mod direct. Nu ne asumăm nicio răspundere cu privire la efectele pe care acest site le poate avea asupra dvs.
Trimite(Share) pe Facebook
Mergi sus
Trimite linkul pe Whatsapp