Cancer col uterin metastaza pulmonara

Secțiunea: Cancerul de col uterin
4 comentarii 1
1 cristina87
1 cristina87 [1c]
14-03-2016, 14:16

Membru din 14-03-2016

Subiecte: 1

Comentarii: 1

Buna ziua mama mea 55 de ani in luna decembrie a avut o hemoragie puternica in urma biopsiei a fost diagnosticata cu cancer col uterin stadiul 4 metastaza pulmonara a facut tomograf si tumoarea sa extins si la vezica......a inceut tratamentul cu citostatice adica cu cisplatin
iar doctori nu i dau prea multe sperante .....sint disperata nu mai stiu ce sa cred deoarece ea nu se simte deloc rau are pofta de mancare nu are dureri se simte chiar foarte bine desi doctori spun ca mai are de trait decat cateva luni mai este cineva pe aici de a avut vreo cunostinta rude prieteni etc.care m ar putea ajuta si pe mine cu mai multe informati despre aceasta boala cum se manifesta in ultimul stadiu la ce trebuie sa ma astept ce sa fac sa o ajut sunt foarte speriata nu stiu ce sa cred si ce sa fac va multumesc
2 RaulDuke
2 RaulDuke [7763c]
14-03-2016, 18:14

Membru din 12-04-2011

Subiecte: 1

Comentarii: 7763

Răspuns pentru (cristina87, Azi, ora 14:16:17):


unde si la cine urmeaza tratamentul ?
3 cristina87
3 cristina87 [1c]
14-03-2016, 18:30

Membru din 14-03-2016

Subiecte: 1

Comentarii: 1

In italia din pacate venise in vizita de craciun .......problema este ca nici nu pot sa vin cu ea in tara atata drum deoarece din cand in cand o mai apuca hemoragia :( am trimis cd de la tomograf in tara sa le citesca si alt doctor si mi asa raspuns ca nu se mai poate face nimic sa o tin aici ........sincer nu stiu ce sa cred mama mea chiar nu se simte rau doar hemoragia asta care apare din cand in cand nu stiu ce sa cred e prima persoana care o vad cu boala asta si mi se pare de necrezut
4 RaulDuke
4 RaulDuke [7763c]
15-03-2016, 16:27

Membru din 12-04-2011

Subiecte: 1

Comentarii: 7763

Răspuns pentru (cristina87, 14-03-2016, 18:30:12):


face si radioterapie ? italienii sunt foarte priceputi in ce priveste tratamentele oncologice, deci cu siguranta ca are toate sansele sa primeasca cel mai bun tratament disponibil.
Răspunde la topic
4 comentarii 1
Notă: informațiile prezentate pe site-ul Ghid-Cancer.ro au rolul de a informa și susține pacienții cu cancer sau aparținătorii acestora, însă nu pot substitui vizita la medic, diagnosticul și tratamentul oferit de acesta în mod direct. Nu ne asumăm nicio răspundere cu privire la efectele pe care acest site le poate avea asupra dvs.
Trimite(Share) pe Facebook
Mergi sus
Trimite linkul pe Whatsapp