camine spital pentru bolnavii de cancer

Secțiunea: Administrativ, birocratie, acte necesare
4 comentarii 1
1 carpediemsecurity
28-05-2010, 12:03

Membru din 28-05-2010

Subiecte: 1

Comentarii: 1

Vreau sa comunic pentru aflarea unui camin spital, pentru soacra mea de 74 de ani care are cancer, in faza stationara, urmand un tratament medicamentos si face lunar la spital perfuzi cu vitamine.
Normal ca este slabita,dar merge pe picioare merge la toaleta se misca bine, ca un om bolnav. Are pensie,600 de lei, si ia-si ceda unui camin spital, si am veni zilnic sa o vedem, daca as gasi undeva. Am lua-o la noi dar stam 4 persoane in doua camere. Atinut-o sora ei, ii cumparam de toate, si totusi trebuie supraveghiata cat de cat.
Si punem si noi daca mai este nevoie, numai sa o stim undeva bine. Ma doare sufletul de ea,pt.ca este o femeie deosebita.In 30 de ani de casnicie cu fica ei, m-am inteles, ca si cu mama mea. Daca cineva stie il rog sa imi dea o informatie, un ajutor sa pot rezolva.
Va mutumesc.
Sanatate multa.
2 lala2004
2 lala2004 [21c]
27-05-2010, 16:50

Membru din 09-02-2010

Subiecte: 0

Comentarii: 21

Buna ziua! dv. cautati probabil o clinica de ingrijiri paleative.Depinde de unde sinteti.O asemenea clinica gasiti la Pascani, la Spitalul Municipal si din cite am auzit , dar nu sint f sigura, la Brasov.Cel mai bine ar fi sa cautati pe google.La Pascani, este o ingrijire deosebita, dar, dupa cum am spus, depinde din ce zona sinteti.Nu se aplica taxe pt ingrijire , iar dna.dr. este deosebita.
3 carpediemsecurity
28-05-2010, 10:45

Membru din 28-05-2010

Subiecte: 1

Comentarii: 1

Buna ziua.Noi santem din Bucuresti ,si locuim in Bucuresti, as vrea sa gasesc undeva cel mult in jurul orasului , sa ne fie cat de cat mai usor sa putem merge la ea,zilnic sau la cateva zile.
4 lala2004
4 lala2004 [21c]
28-05-2010, 12:03

Membru din 09-02-2010

Subiecte: 0

Comentarii: 21

Cauta pe google, cineva mi-a spus ca se afla si in Buc.o asemenea clinica.Imi pare rau , de aici nu am cum sa va ajut.Va doresc din toata inima sa reusiti.
Răspunde la topic
4 comentarii 1
Notă: informațiile prezentate pe site-ul Ghid-Cancer.ro au rolul de a informa și susține pacienții cu cancer sau aparținătorii acestora, însă nu pot substitui vizita la medic, diagnosticul și tratamentul oferit de acesta în mod direct. Nu ne asumăm nicio răspundere cu privire la efectele pe care acest site le poate avea asupra dvs.
Trimite(Share) pe Facebook
Mergi sus
Trimite linkul pe Whatsapp