Buna ziua! Tatăl meu a fost depistat cu melanom!

Secțiunea: Interpretare analize si examen anatomopatologic
3 comentarii 1
1 Dragos91
1 Dragos91 [1c]
02-03-2023, 11:53

Membru din 02-03-2023

Subiecte: 1

Comentarii: 1

Buna ziua! Tatăl meu a fost depistat cu melanom Extensiv in suprafața nivel de invazie Clark III , indice Breslow 1.2mm, rata mitotica crescută ( 5 miroase / 10 HPF), zone de regresie tumorala prezente, bogat infiltrat inflamator limfoplasmocitar, fără invazie limfovasculara și perineurala evidente in colorație uzuala . Asta este ce reiese din biopsie, ma puteți îndruma in ce direcție ar trebui sa mergem pentru ca nu știm cât este de grav, suntem panicați.La spital i s-au mai făcut CT PULMONAR , ecografie toracică, rinichi , ficat, splina, colecist, ganglioni limfatici, toate analizele au ieșit bine. Va rog mult dacă ma puteți ajuta cu sfaturi!
2 Paul-Oncohelp
2 Paul-Oncohelp [69c]
08-03-2023, 07:47

Membru din 30-09-2021

Subiecte: 0

Comentarii: 69

Răspuns pentru (Dragos91, 02-03-2023, 11:53:36):

Trebuie mers la un oncolog medical
3 Dragos91
3 Dragos91 [1c]
08-03-2023, 11:02

Membru din 02-03-2023

Subiecte: 1

Comentarii: 1

Răspuns pentru (Paul-Oncohelp, Azi, ora 07:47:59):

Am mers către spitalul Fundeni, acolo i s-au dat de făcut analiza Braf pe care am dus-o ieri la laborator, CT CAP , Torace, pelvis, și ganglionul santinela. As dori sa știu dacă analizele de la biopsie indica un răspuns mai pozitiv, adică dacă este ceva incipient sau este mai grav, astept un răspuns. Multumesc
Răspunde la topic
3 comentarii 1
Notă: informațiile prezentate pe site-ul Ghid-Cancer.ro au rolul de a informa și susține pacienții cu cancer sau aparținătorii acestora, însă nu pot substitui vizita la medic, diagnosticul și tratamentul oferit de acesta în mod direct. Nu ne asumăm nicio răspundere cu privire la efectele pe care acest site le poate avea asupra dvs.
Trimite(Share) pe Facebook
Mergi sus
Trimite linkul pe Whatsapp