Buletin analiza BIOPSIE

Secțiunea: Interpretare explorari imagistice
3 comentarii 1
1 Maria Ccristina 1976
14-05-2011, 20:32

Membru din 14-05-2011

Subiecte: 2

Comentarii: 1

Buna ziua,

M-am inregistat tocmai pentru a vedea altii cum se descurca si pe unde au mers in a rezolva problemele.bolile de care sufera. La inceputul lui ianuarie tatal meu in varsta de 62 de ani a inceput sa oboseasca. A fost supus mai multor investigatii iar in final a facut si o Tiomografie. Cancer pulmonar - este afectat plamanul drept si bronhia dreapta si da este scris si adenopatii mediastale. ( ganglionii limfatici). L-a vazut un oncolog, a trebuit sa asteptam rezultatul bopsiei, cand l-a vazut medicul n-a pus sa o repetam, asltfel am plecat cu lamele catrea Victor babes. Dupa 20 zile ( timp in care nu a facut nici un tratament) suntem in piosesia rezultatului. Pentru ca astazi a fost din nou la medicul oncolog, insa nu am aflat nimic ( va face niste injectii in aceasta seara si le va repta maine dimineata), va rog daca imi puteti da mai multe informatii asupra bolii stadiului, un posibil tratament - chimio sau radioterapie sau chiar chirugie.
"fragment de mucoasa bronsica prezentand in corion infiltrate celulare izolate cu nuclei hipercromi atipici.. Ck34beta E 12 pozitiv;Ck7 pozitiv; TTF1 pozitiv in rare celule; testele imunohistochimice ridica sus[iciunea de infiltrare bronsica de carcinom nonmicrocelular posibil carcinom scuamos"
Va multumesc anticipat,
Maria
2 cif1961
2 cif1961 [1c]
14-05-2011, 20:19

Membru din 14-05-2011

Subiecte: 0

Comentarii: 1

am fost diagnosticat cu tumoare peniana si recomandare de amputatie partiala de penis. exista alta metoda de avindecare/
3 RaulDuke
3 RaulDuke [7763c]
14-05-2011, 20:32

Membru din 12-04-2011

Subiecte: 1

Comentarii: 7763

nu.
Răspunde la topic
3 comentarii 1
Notă: informațiile prezentate pe site-ul Ghid-Cancer.ro au rolul de a informa și susține pacienții cu cancer sau aparținătorii acestora, însă nu pot substitui vizita la medic, diagnosticul și tratamentul oferit de acesta în mod direct. Nu ne asumăm nicio răspundere cu privire la efectele pe care acest site le poate avea asupra dvs.
Trimite(Share) pe Facebook
Mergi sus
Trimite linkul pe Whatsapp