Biobran si SOD in tratarea cancerului

Secțiunea: Alte tratamente in cancer
24 comentarii 1 2
21 Mr. Nick
21 Mr. Nick [70c]
24-10-2009, 03:31

Membru din 07-03-2011

Subiecte: 2

Comentarii: 70

Mulţumesc pt nume - vreau să-i fac un bine (rugându-mă)! Toate cele bune ;))))
22 loriandra
22 loriandra [15c]
24-10-2009, 11:28

Membru din 24-09-2009

Subiecte: 3

Comentarii: 15

Multumesc frumos.
23 sariadna
23 sariadna [3c]
28-01-2013, 14:46

Membru din 28-01-2013

Subiecte: 0

Comentarii: 3

buna ziua,
tocmai ce am primit rezultatul de la institutul victor babes (IMUNOHISTOCHIMIC) care spune urmatoarele:
mic limfoganglion cu structura stearsa prin prezenta parafoliculara si difuza a unei proliferari limfoide polimorfe alcatuita predominant din celule de talie mica de tip limfocitic, limfoplasmotic si plasmotic relativ frecvente( ~10%) celule de talie mare de tip imunoblastic dispersate si in mici grupuri.
L26/CD20 pozitiv difuz in tumora; Kappa pozitiv in foarte frecvente; Lambda pozitiv in izolate; Kappa/lamda~10/1(clonal); CD23 negativ; CD30 negativ; Bcl6 negativ; CD15 pozitiv izolate granulocite; CD25 pozitiv in rare limfocite mici reactive; CD10 negativ, CD3 pozitiv in rare limfocite mici reactive.
Aspectul histopatologic si testele IHC sunt compatibile cu limfom maligh nonhodgkin difuz cu celula mica B limfoplasmocitic. De corelat cu datele clinice de laborator( inclusiv prezenta componentului monoclonal)

Rugamintea mea este urmatoarea: sa mi se spuna si mie in ce statiu este si ce inseamna fiecare combinti de cifre si litere, cat de grav este. am nevoie de o parere pentru ca am programare abia la jumatatea lui februarie la medicul oncolog deoarece sunt din buzau si sunt numai 2 medici. va roc sa ma luminati putin pana ajung cu rezul la oncolog. Este vorba de tatal meu in varsta de 57 ani caruia in urma unei operatii i-au fost descoperiti 2 ganglioni limfatici mezenterici si s-a practicat ileo-transverso-anastomoza, cu extirparea metastazei si examen in ligamentul gastrto-colic.

Multa multa sanatate.
24 Regep
24 Regep [1c]
01-03-2018, 19:48

Membru din 25-02-2018

Subiecte: 0

Comentarii: 1

Ce e SOD-ul ? De ce nu l.ati administrat?cum merge tratamentul cu biobran?mulțumesc!
Va rog ,am nevoie de sfaturi...
Răspunde la topic
24 comentarii 1 2
Notă: informațiile prezentate pe site-ul Ghid-Cancer.ro au rolul de a informa și susține pacienții cu cancer sau aparținătorii acestora, însă nu pot substitui vizita la medic, diagnosticul și tratamentul oferit de acesta în mod direct. Nu ne asumăm nicio răspundere cu privire la efectele pe care acest site le poate avea asupra dvs.
Trimite(Share) pe Facebook
Mergi sus
Trimite linkul pe Whatsapp