citostatice si alcoolul

Secțiunea: Chimioterapie
3 comentarii 1
1 abcd
1 abcd [2c]
20-11-2009, 18:05

Membru din 07-05-2012

Subiecte: 9

Comentarii: 2

sotului meu care are tumora recto sigmoidiana cu invazie vezica urinara i s-a recomandat 1-2 pahare de vin pe zi.de 8 ani nu consuma nici macar o bere.face citostatice si as vrea sa stiu daca ar afecta acel pahar de vin.astept un raspuns si multumesc pentru el .cu respect.
2 giana
2 giana [2c]

Membru din 01-01-2014

Subiecte: 0

Comentarii: 2

Daca i-a fost recomandat de medicul oncolog ar putea sa-i urmeze recomandarea,insa nu stiu cat de bine interactioneaza vinul cu citostaticele;ma mai documentez si iti mai scriu
3 reme
3 reme [1c]
20-11-2009, 18:05

Membru din 20-11-2009

Subiecte: 0

Comentarii: 1

Bune ziua.
Mama mea are porbleme serioase cu alcoolul de ani de zile dar nu recunoaste.As dori sa ma sfatuiti in primul rand cum sa procedez sa o determin sa recunoasca .Din punctul meu de vedere nu are niciun fel de probleme sa o determine sa consume alcool, doar anturajul.
Răspunde la topic
3 comentarii 1
Notă: informațiile prezentate pe site-ul Ghid-Cancer.ro au rolul de a informa și susține pacienții cu cancer sau aparținătorii acestora, însă nu pot substitui vizita la medic, diagnosticul și tratamentul oferit de acesta în mod direct. Nu ne asumăm nicio răspundere cu privire la efectele pe care acest site le poate avea asupra dvs.
Trimite(Share) pe Facebook
Mergi sus
Trimite linkul pe Whatsapp