Ajutor.. nodul mic deasupra la mamelon

Secțiunea: Cancerul de san (mamar)
3 comentarii 1
1 Simo123
1 Simo123 [1c]
15-10-2018, 10:14

Membru din 15-10-2018

Subiecte: 1

Comentarii: 1

Buna ziua va rog sa ma ajutati si pe mine cu un raspuns ....acum o luna am depistat cu nodul mic deasupra la mamelon....la eco a iesit ca are 4 mm si la mamografie 1 cm....ma doare sanul stang asta cu probleme...ma inteapa....imi da ca niste cutite cateodata nu mereu ....am sanii mari ....la mamografie zice asa....sani cu structura densa omogena ..san drept fara imagini mamografice suspecte...san stang pe incidenta cc in cadrul central se evidentiaza o opacitate cu diametru de 1 cm si contur partial imprecis delimitat dar acoperit de tesut glandular inconjurator...axile fara adenopatii...birads 0.Dupa am facut un ct si doamna doc de acolo mi-a zis ca nu se vede nici un nodul si ca ct e perfect normal si curat....am facut pelvis..
Torace si abdomen....si nu am nimic . Intrebarea mea este credeti ca ar tr sa ma operez ? Am facut si hivul...nu am....hepatita b....nu....hepatita c....nu....sunt ingrijorata am 40 ani si un baietel de 9 ani ! Multumesc frumos!
Biu
2 RaulDuke
2 RaulDuke [7467c]
15-10-2018, 11:46

Membru din 12-04-2011

Comentarii: 7467

Răspuns pentru (Simo123, Azi, ora 10:14:59):

din pacate nu cred ca putem sa te ajutam pe acest forum caci nu ai o biopsie pozitiva pentru cancer si, la ce descrii, sper sa nici nu fie.
3 Simo123
3 Simo123 [1c]
15-10-2018, 13:05

Membru din 15-10-2018

Comentarii: 1

Răspuns pentru (RaulDuke, Azi, ora 11:46:02):

Multumesc o sa revin cu informatii noi!
Biu
Răspunde la topic
3 comentarii 1
P Admin
P Admin
05-12-2018, 11:06
Onco Team Diagnostic
Onco Team Diagnostic

HISTOPATOLOGIE, IMUNOHISTOCHIMIE, BIOLOGIE MOLECULARA - toate intr-un singur loc. 
Risc minim de epuizare a tesutului, diagnostic complet.
Timp mai scurt pentru un diagnostic complet.

Notă: informațiile prezentate pe site-ul Ghid-Cancer.ro au rolul de a informa și susține pacienții cu cancer sau aparținătorii acestora, însă nu pot substitui vizita la medic, diagnosticul și tratamentul oferit de acesta în mod direct. Nu ne asumăm nicio răspundere cu privire la efectele pe care acest site le poate avea asupra dvs.
Accept cookies Informare Cookies Folosim cookies pentru a îmbunătăţi experienţa navigării, a obține date privind traficul și performanța site-ului și a livra publicitate mai eficient.
Găsiți informații detaliate în Politica cookies și puteți gestiona consimțământul dvs din Setări cookies.