adenocarcinom pancreatic stadiu IV cu metastaze la ficat

Secțiunea: Cancerul de pancreas
3 comentarii 1
1 babytree
1 babytree [3c]
12-03-2009, 21:38

Membru din 09-04-2009

Subiecte: 5

Comentarii: 3

Ziua buna!! Nu este nimeni pe aici care cunoaste persoane cu cancer pancreatic in stadiu IV? Rog din suflet daca este cineva pe aici sa ma contacteze. De sapt viitoare va trebui sa ma duc cu maica la oncolog si sa aleg ce e mai bun pentru ea (chimioterapie, radioterapie etc). Numai vreau sa cunosc si eu persoane care s-au confruntat cu aceasta nemiloasa si bestie boala care ne macina de vii!!!!!!!! Vreau sa stiu daca sunt sanse de supravietuire pt o persoana in varsta de 72 ani ... care nu este alta decat mama mea! Plange sufletul in mine cand o vad ingandurata si neputincioasa in fata bolii!! Va rog, daca sunt cazuri in ceea ce priveste aceasta boala, ROG sugestii, tratamente, orice ar fi, numai sa stiu si eu la ce sa ma astept. Va multumesc frumos.
2 eleni theutokopulis
12-03-2009, 16:06

Membru din 12-03-2009

Subiecte: 0

Comentarii: 3

Imi pare sincer rau pentru mama dvs.
Aveti nadejde in Dumnezeu, am intalnit multe persoane care au scapat de cancer prin tratamentele specifice.
Sunt alaturi de dvs si am sa ma rog pentru mama dvs!
3 albeea86
3 albeea86 [1c]
12-03-2009, 21:38

Membru din 12-03-2009

Subiecte: 0

Comentarii: 1

Iti inteleg ingrijorarea, mai bine zis disperarea. Si bunica mea in varsta de 74 de ani a fost diagnosticata prima data cu CANCER LA PANCREAS IN STADIU IV CU METASTAZE LA FICAT (la tomograf) si ne-a recomandat sa luam legatura cu oncologul, insa in nici un caz citostatice. Mama a simtit ca pica cerul pe ea cand i-a spus doctorita; -si eu la fel, bineanteles, insa am decis sa mergem si la Cluj pentru alte analize. Acolo ni s-a spus ca NU sufera de cancer la pancreas, ci la ficat si recomanda citostatice. Cred ca daca mai mergeam la cateva spitale mai aflam si alte variante. Am refuzat citostaticele(am inteles ca sunt greu de suportat, nici nu am incredere multa in ele), dezamagiti si de nepasarea personalului medical care ne-ar fi tinut luni de zile acolo cu bunica, pentru o investigatie pe saptamana, fara tratament, fara nimic si oricum nu sunt siguri de diagnostic pentru ca nu se vede bine la raze din cauza obezitatii de care sufera. Bunica nu stie decat ca are o boala de ficat, cu toate astea este tot timpul ingandurata, banuieste ea ceva ca e foarte inteligenta. Ne-am pus speranta intr-un tratament naturist pe care l-am gasit in cartea domnului Fanica Voinea Ene `` Ghid de terapie naturista`` si mai vrem sa cumparam carte de-a lui despre marturiile celor pe care i-a vindecat de cancer. Tratamentul se face cu ceaiuri(amestecuri), granule de polen, laptisor de matca, armurariu(foarte bun), ulei de catina+ulei de samburi de struguri rosii(impiedica formarea celulelor canceroase), argila capsule, tarate de grau pe care le ia cu lapte de soia. In rest avem nadejde in Dumnezeu.
Răspunde la topic
3 comentarii 1
Notă: informațiile prezentate pe site-ul Ghid-Cancer.ro au rolul de a informa și susține pacienții cu cancer sau aparținătorii acestora, însă nu pot substitui vizita la medic, diagnosticul și tratamentul oferit de acesta în mod direct. Nu ne asumăm nicio răspundere cu privire la efectele pe care acest site le poate avea asupra dvs.
Trimite(Share) pe Facebook
Mergi sus
Trimite linkul pe Whatsapp